Kapat

Son Haberler

A+ A-

"İki yedek helikopter daha alacağız"

Bolu yakınlarında helikopteri düşen Sağlık Bakanlığı'nın helikopter ambulans hizmetlerini karşılayan Koçoğlu Havacılık adına yapılan açıklamada, "Sağlık Bakanlığı'na verilen hizmet bedeli dünyadaki ve Türkiye'deki en ekonomik bedeldir" denildi. Öte yandan helikopterin enkazına bugün de ulaşılamadı.
Yayınlanma tarihi: 3 Şubat 2009 Salı, 08:05

Bolu yakınlarında helikopteri düşen Sağlık Bakanlığı'nın helikopter ambulans hizmetlerini karşılayan Koçoğlu Havacılık, Sağlık Bakanlığı'na verilen amblulans helikopterlerin hizmet bedelinin dünyadaki ve Türkiye'deki en ekonomik bedel olduğunu bildirdi.

Koçoğlu Havacılık A.Ş. adına yapılan açıklamada, ihalenin ve ihale sonrası tüm süreçlerin kanun ve sözleşmelere uygun şekilde yapıldığı ifade edilerek, hizmetin aksamaması için 17 adet helikoptere ilaveten 2 adet yedek helikopter daha alınacağını belirtti.

Koçoğlu Havacılık açıklaması şöyle: "17 adet helikopter hizmet işi, dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan ekonomik fiyatlarla Sağlık Bakanlığına başarı ile verilmektedir. İhale ve sonrası tüm süreçler, kanun ve sözleşmelere uygun bir şekilde yapılmış ve devam etmektedir. Hizmet verecek 17 adet helikopter için tarafımızca hizmetin aksamaması için 2 adet yedek ile birlikte 19 adet helikopter alınacaktır.
Bu helikopterlerin her biri için 3 pilot, 3 doktor, 3 paramedik, 1 teknisyen, yakıt, bakım, yedek parça, 3. şahıslar için can ve mal sigortası, tüm medikal cihaz ve sarf malzemeleri, 16 adet istasyon ve 17 adet helikopter hangar, sivil havacılık gereklilikleri, finansman masrafları, araç gereç vesaire ve olası tüm riskler ile ilgili giderler, Koçoğlu Havacılık tarafından yapılmıştır ve 60 ay boyunca da yapılacaktır. Ayrıca Eurocopter marka helikopterlerimizin tamamı üretici firma tarafından ambulans helikopter olarak tescillenmiştir. Sağlık Bakanlığına verilen hizmet bedelinin dünyadaki ve Türkiye'deki en ekonomik bedel olduğunun bilinmesini, kamuoyu vicdanının zedelenmemesi açısından gerekli gördük."

Enkaza ulaşılamadı

Öte yandan helikopterin enkazına bugün de ulaşılamadı. Çalışmalar yarın sabah saatlerinden itibaren tekrar başlayacak.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler