Kapat

Son Haberler

A+ A-

Küresel kriz için ilginç önlem

Macaristan'da otomotiv sektöründe faaliyet gösteren bir fabrika haftada 4 gün çalışma kararı aldı. Fabrikanın 100 çalışanının işine son verdiği ve daha fazla çalışanını işten çıkarmak istemediği için böyle bir karar aldığı belirtiliyor.
Yayınlanma tarihi: 3 Şubat 2009 Salı, 09:52

Macaristan'ın Romanya sınırına yakın Mako şehrinde faaliyet gösteren Contrite Fluid Automotive Hungarian Ltd. bundan böyle fabrikalarındaki işçilerin haftada sadece 4 gün çalışacağını açıkladı.

Macaristan'ın Mako şehrinde otomobiller için, lastik, radyatör ve ısı boruları üreten şirketin küresel mali krizden ötürü 100 çalışanının işine son vermek zorunda kaldığı, diğer çalışanların işini kaybetmemesi için böyle bir karar aldığı bildirildi.

Firmanın Müdürü Mihaly Nagy, kriz nedeniyle siparişlerde büyük düşüş yaşadıklarını, daha fazla işçi çıkarmamak için haftada sadece 4 gün çalışma kararı aldıklarını söyledi.

Nagy, bu kararı fabrikada çalışanlarla birlikte aldıklarını, ancak siparişlerin daha da azalma göstermesi halinde işçi çıkarmaya mecbur kalacaklarını açıkladı.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler