Başbakan Erdoğan Cüneyt Çakırla görüştü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır'ı kabul etti. Yarım saat süren görüşmenin sonunda Çüneyt Çakır görüşmeyle ilgili açıklamalar yaptı.
Yayınlanma tarihi: 24 Aralık 2012 Pazartesi, 10:43

Başbakanlık Merkez Bina'da yaklaşık yarım saat süren kabulün ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Çakır, Başbakan Erdoğan tarafından davet edilmesinin, ''Türk hakemliği adına büyük bir onur ve gurur '' olduğunu söyledi.

''Sayın Başbakan gösterdiğimiz başarılardan dolayı tebrik etti'' ifadesini kullanan Çakır, hakemliğe başladığı dönemlerde Başbakan Erdoğan'ın da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Ali Sami Yen Stadı'nın yanındaki hakem derneğini ziyaret ettiğini hatırlattı.
Cüneyt Çakır, ''Sayın Başbakanın sporun amatör branşlarına da çok önemli desteği vardır'' dedi.

Genel olarak futbol ve hakemlik üzerine sohbet ettiklerini anlatan Çakır, yönettiği son uluslararası maç olan Dünya Kulüpler Kupası final karşılaşmasının da görüşmede gündeme geldiğini ifade etti.

Çakır, ''Maç nasıl geçti'' sorusuna, ''Maçın nasıl geçtiği kamuoyunun takdiridir. Biz her maça çıkarken elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırız. Takdir sizlerindir'' karşılığını verdi.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.