Kapat

Son Haberler

A+ A-

Polis karakoluna molotoflu saldırı

Yunanistan'ın başkenti Atina'da bir polis şubesine molotofkokteyliyle saldırıda bulunuldu. Agia Varvara semtinde sabaha karşı saat 04.00 sıralarında düzenlenen saldırıyı, ''Fanatik Devrimciler'' adlı örgütün üstlendiği bildirildi.
Yayınlanma tarihi: 4 Şubat 2009 Çarşamba, 12:02

Yunanistan'ın başkenti Atina'da dün sabaha karşı bir polis karakolunun hedef alındığı silahlı saldırıyı, adı ilk kez duyulan, ''Fanatik Devrimciler'' adlı örgütün üstlendiği bildirildi.

Yunan basın-yayın organları, örgütün, bildirisini içeren CD'yi Atina'da 6 Aralık 2008 tarihinde polis kurşunuyla yaşamını yitiren Aleksis Grigoropulos'un (16) ''Paleo Faliro'' semtinde bulunan mezarına bıraktığını, kimliği henüz belirlenemeyen bir kişinin ise ''Ta Nea'' gazetesini telefonla arayarak haber verdiğini duyurdu.

Bildirinin çok kısa olduğu, ancak ''Bundan böyle her polis memurunun bir sonraki hedefin kendisi olup olmadığını düşünmesi gerektiği'' mesajını içerdiği belirtilen haberlerde, polisin, söz konusu örgütün, adı defalarca silahlı ve bombalı saldırılara karışan ''Devrimci Mücadele'' örgütü ile olası bağlantısını araştırdığı belirtildi. Kentin güneyindeki Koridalos semtinde dün saat 04.15'te yapılan saldırıda karakola birçok kez ateş edildiği ve bir el bombası atıldığı kaydedilmişti.

Saldırganların 3 veya 4 kişi olduğunun sanıldığı belirtilen haberde, saldırıda kullanılan silahın 9 mm çapında tabanca olduğunun belirlendiği, atılan el bombasının ise infilak etmediği bildirilmişti.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler