Kapat

Son Haberler

A+ A-

'Umut' davası devam ediyor

Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, Prof. Dr. Muammer Aksoy ve Doç. Dr. Bahriye Üçok'un öldürülmesi eylemlerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda olayı kapsayan ''Umut Operasyonu''na ilişkin davanın görülmesine devam edildi.
Yayınlanma tarihi: 5 Şubat 2009 Perşembe, 09:46

"Umut Operasyonu"na ilişkin davaya Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye devam edildi. Bugünkü duruşmasına, sanık Recep Aydın ile avukatı Mehmet Ener katıldı.

Duruşmada, savunma tanığı Mahmut Mumcu'nun ifadesi alındı. Sanık Recep Aydın'ın eşinin erkek kardeşi olduğunu belirten Mumcu, ''Kendisini 30 yıldır tanırım. Yüksek öğrenimini bitirdikten sonra evlendi, ticarete başladı. Düzgün bir insandır, çevresi ile problemleri yoktur'' dedi.

Cumhuriyet Savcısı Cemil Tuğtekin, soruşturmanın genişletilmesi yönünde bir talep olmadığı takdirde, esas hakkındaki görüşünü hazırlaması için dosyanın iddia makamına gönderilmesine karar verilmesini talep etti.

Mahkeme Başkanı Hasan Şatır, soruşturmanın genişletilmesi yönünde bir talep olmadığı takdirde esas hakkındaki görüşünü hazırlaması için dosyanın iddia makamına gönderilmesine karar verildiğini açıkladı.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler