Kapat

Son Haberler

A+ A-

MHP'nin İstanbul adayı Ahmet Turgut

MHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı'nın, şehir plancısı Ahmet Turgut olduğu bildirildi. MHP İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, İl Başkan Danışmanı olan Ahmet Turgut'un, partinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak belirlendiği duyuruldu.
Yayınlanma tarihi: 5 Şubat 2009 Perşembe, 20:57

MHP İl Başkanlığı'ndan tarafından yapılan açıklamada, İl Başkan Danışmanı olan Ahmet Turgut'un, partinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak belirlendiği ifade edildi.

Promer Planlama Yüksek Şehir ve Bölge Plancısı Ahmet Turgut, 1968'de Antalya Kumluca'da doğdu. 1989'da Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlaması Bölümünden mezun olan Turgut, aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü'nde 1994'te yüksek lisans eğitimini tamamladı. Turgut, 1990'dan itibaren kurucu ortağı olduğu firma bünyesinde çeşitli planlama ve proje çalışmalarında görev aldı.

1991'de TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şube Başkanlığı görevine seçilen Turgut, bu görevini 5 Haziran 2007'ye kadar sürdürdü. Planlı kalkınma, düzenli kentleşme, yerel yönetimler, yaşanılabilir bir çevre, doğal ve kültürel varlıkların korunması, konut sorununun çözümü, ulaşım politikaları oluşturulması konularında çalışmalar yürüten Turgut, meslek alanına giren konularda yasama faaliyetleriyle ilgili çok sayıda uzmanlık raporunun hazırlanmasında görev aldı. 2001–2006 yılları arasında İstanbul III Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Turgut, 2005–2006 eğitim yılından itibaren YTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nde ders veriyor.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler