Kapat

Son Haberler

A+ A-

Danıştay 5. Daire Başkanlığı'na Er seçildi

Danıştay Beşinci Daire Başkanlığı'nın boş bulunan Beşinci Daire üyeliğine Salih Er seçildi. Danıştay Genel Sekreterliği görevini de yürüten Er'in "Danıştay İstişari Düşünceler", "Danıştay Bilgi Bankası ve Karar Erişim Sistemi Sorgulama Dizini" ve "Yasal Süreç İçinde Danıştay Daire ve Kurullarının Görevleri" adlı kitapları ile yayımlanmış çok sayıda bildiri ve makalesi bulunuyor.
Yayınlanma tarihi: 6 Şubat 2009 Cuma, 14:50

Danıştay Genel Sekreterliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Danıştay Genel Kurulu'nca bugün gerçekleştirilen seçimde Danıştay Beşinci Daire Başkanlığı'na tek aday olan Salih Er'in seçildiği kaydedildi.


Salih Er kimdir?

1945'te Denizli'de doğan Er, Denizli Lisesi ve 1969 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara Nazım Plan Bürosu'ndaki görevinden sonra, 1970 yılında Danıştay Savcı Yardımcısı unvanıyla mesleğe başlayan Er 1995'te Danıştay Savcılığına, 2001'de ise Danıştay üyeliğine seçildi. 26 Mart 2002-20 Mayıs 2004 tarihleri arasında Danıştay Genel Sekreterliği görevini de yürüten Er'in "Danıştay İstişari Düşünceler", "Danıştay Bilgi Bankası ve Karar Erişim Sistemi Sorgulama Dizini" ve "Yasal Süreç İçinde Danıştay Daire ve Kurullarının Görevleri" adlı kitapları ile yayımlanmış çok sayıda bildiri ve makalesi bulunuyor.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler