Kapat

Son Haberler

A+ A-

Mersin'de cephanelik

Sokaklarda bulunan silah ve bombalara hergün yenileri ekleniyor. Mersin'de denizden 49 G3, 33 kalaşnikof, 3 M16 ve 1 uçaksavar mermisinin çıkarıldığı bildirildi. Mersin'in Erdemli ilçesinde bir marul tarlası içinde depo olarak kullanılan barakada ise 62 kilo 200 gram dinamit lokumu ele geçirildi.
Yayınlanma tarihi: 7 Şubat 2009 Cumartesi, 10:13

Mersin'de yeni bir cephanelik ortaya çıktı. Denizden 49 G3, 33 kalaşnikof, 3 M16 ve 1 uçaksavar mermisinin çıkarıldığı bildirildi.

Mersin Emniyet Müdürü Süleyman Ekizer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir ihbarı değerlendiren güvenlik güçlerinin, öğlen saatlerinde Çamlıbel Balıkçı Barınağı yakınında su altında arama yaptığını söyledi.

Ekiplerin denizden 49 G3, 33 kalaşnikof, 3 M16 ve 1 uçaksavar mermisi çıkardığını ifade eden Ekizer, ''Ekiplerimiz, deniz altında titizlikle sürdürdükleri çalışmaları tamamladı. Çıkarılan mermiler, olay yeri inceleme ekipleri tarafından parmak izi tespiti için inceleniyor'' dedi. Ekizer, geniş çaplı soruşturmanın sürdürüldüğünü bildirdi.

Marul tarlasında dinamit

Mersin'in Erdemli ilçesinde bir marul tarlası içinde depo olarak kullanılan barakada da 62 kilo 200 gram dinamit lokumu ele geçirildi.

Erdemli Emniyet Müdürü Hüseyin Dağı, olayla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, tarla imarında kullanılmak üzere Makine Kimya Endüstrisi'nden (MKE) alınan ihtiyaç fazlası dinamit lokumlarının iade edilmediği yönünde ihbar aldıklarını söyledi.

İhbar üzerine, Koyuncu Mahallesi Eseli mevkisindeki marul tarlası içinde depo olarak kullanılan barakaya operasyon düzenlediklerini belirten Dağı, 62 kilo 200 gram dinamit lokumu ile 6 koli içinde 3 bin metre saniyeli düz fitil, 2 koli içinde 3 bin adet kablolu kapsül, 245 adet kablolu hazırlanmış dinamit kapsülü, 2 bin 565 adet boş tahrip kapsülü, 20 metre infilaklı fitil ve 37 metre saniyeli fitil ele geçirdiklerini açıkladı.

Ele geçirilen dinamit lokumlarının herhangi bir terör örgütü ile ilgisinin bulunmadığını ifade eden Dağı, olayla ilgili K.Ü. ile A.E'nin gözaltına alındığını bildirdi. Hüseyin Dağı, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü kaydetti.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler