Kapat

Son Haberler

A+ A-

Millet oyalanıyor

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, ''Krizin teğet geçtiği yalanı ve krizi fırsat bileceğiz saplantısı içinde milletimiz oyalanmaya devam ediliyor'' dedi.
Yayınlanma tarihi: 7 Şubat 2009 Cumartesi, 13:04

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Zonguldak'ta bir otelde düzenlenen Türk Büro-Sen Eğitim ve İstişare Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, ABD'de başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik krizin Türkiye'yi de önemli ölçüde etkilediğini belirtti.
Toplumun kriz psikolojisiyle yozlaşmaya doğru gittiğini, krizin çocukların ve ülkenin geleceğini etkisi altına aldığını ifade eden Yokuş, şunları kaydetti:

''Türkiye'nin gerçek gündemini ne zaman konuşacağız? Ülkeyi suni gündemlerle oyalamaya kimsenin hakkı yok. Krizin teğet geçtiği yalanı ve krizi fırsat bileceğiz saplantısı içinde milletimiz oyalanmaya devam ediliyor. Ülkede son 1 yılda işini kaybetmiş 1 milyon 150 bin kişi işçi bulma kurumuna başvuruyorsa 'ülkede kriz yok' diyenler bu ülkede yaşamıyor demektir. Ülkeyi 6 yıldır yönetenler bize toz pembe tablo gösterdi. Ülkede mutluluk anketi yapalım, yüzde 20'si 'biz çok mutluyuz' derse burada her sözümü geri alıyorum, iktidarı alkışlıyorum.''

Yokuş, Türkiye'de demokrasi ve insan hakları olduğunu, haberleşme ve konuşma hürriyetinin ise kalmadığını iddia ederek, ''İnsanlar birbirleriyle, aileleriyle artık fısıldayarak konuşmaya başladı. Mahremiyet kalmadı, telefon konuşmaları çarşaf çarşaf medyada yayınlanıyor. Böyle yönetim hak etmiyoruz. Demokratik cumhuriyetiz ve hukuk devletiyiz, asla korku cumhuriyeti olmayacağız'' diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın memurlara 5 yıl önce grevli toplu sözleşme hakkı vereceği sözünü tutmadığını öne süren Yokuş, kamu çalışanlarına köle muamelesi yapılmasına izin vermeyeceklerini kaydetti.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler