Bu hafta 2 film vizyona girecek

Bu hafta yönetmenliğini ve senaristliğini Yılmaz Erdoğan'ın yaptığı 'Kelebeğin Rüyası' ile yönetmenliğini ve senaristliğini Ben Lewin'in yaptığı 'Aşk Seansları' adlı filmler gösterime girecek.
Yayınlanma tarihi: 21 Şubat 2013 Perşembe, 10:57

Yönetmenliğini ve senaristliğini Yılmaz Erdoğan'ın yaptığı ''Kelebeğin Rüyası''nda, Erdoğan'ın yanı sıra Kıvanç Tatlıtuğ, Mert Fırat, Belçim Bilgin ile Farah Zeynep Abdullah rol alıyor.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Çekimleri Zonguldak ve İstanbul'da gerçekleştirilen dram türündeki filmin konusu şöyle: ''Zonguldak'ta yaşayan, iki genç şair Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu, yeni yeni modernleşen bu madenci kentinde memuriyet hayatlarını sürdürürken, bir yandan da sanatla, edebiyatla ve en çok da şiirle iç içe yaşamaktadır. Belediye Başkanının kızı Suzan'ın Zonguldak'a geri gelmesiyle Rüştü ve Muzaffer'in şiire olan inancı daha da artar. Henüz lise öğrencisi olan Suzan, çevrenin istememesine rağmen iki gençle yakın arkadaş olur. Fakat 1940'lı yılların vebası olan verem, iki genci ve insanlığı git gide tehdit etmektedir.''

'Aşk Seansları'

Yönetmenliğini ve senaristliğini Ben Lewin'in yaptığı ''Aşk Seansları'' filmin yapımcılığını Doug Blake üstlendi. Filmde, Oscar ödüllü Helen Hunt, Moon Bloodgood, William H. Macy, John Hawkes ve Adam Arkin alıyor.

Dram türündeki filmin konusu ise şöyle: ''36 yaşındaki Mark O'Brien küçük yaşta geçirdiği felç nedeniyle sedyeye bağlı yaşamak zorunda olan bir adamdır ve bu yaşa kadar kadınlarla hiçbir ilişkisi olmamıştır. Kilise rahibinin ve terapistinin desteği ile Cheryl Cohen-Greene adlı kadınla tanışır. İkisi arasında duygusal ve samimi bir ilişki başlar.''

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.