Son Haberler

A+ A-

Haftanın Sanat Çizelgesi 25 Şubat - 3 Mart

Duman, pazar akşamı saat 21.00'de Jolly Joker'de sahneye çıkacak.
Yayınlanma tarihi: 25 Şubat 2013 Pazartesi, 09:39

SERGİ

İSTANBUL

Osmanlı Sarayında Japon Rüzgârı sergisi Dolmabahçe Sanat Galerisi’nde.
nNafi Çil ve Nazan Kuşçu’nun sergisi 26 Şubat - 13 Mart tarihleri arasında Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)
Mustafa Ayataç’ın sergisi 1 Mart - 3 Nisan tarihleri arasında Galeri İdil’de. (0212 283 23 83)
Hale Güngör Oppenheimer’ın “Yedek Parça” isimli sergisi 1 - 31 Mart tarihleri arasında Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)
İbrahim Zaman’ın “Yansımalar II” isimli fotoğraf sergisi 1 - 15 Mart tarihleri arasında galeteaart’ta.
Damla Özdemir’in “Yeni Vücut” isimli sergisi 1 - 31 Mart tarihleri arasında Galeri İlayda’da. (0212 227 92 92)
Zeynep Nesligül Eryıldırım ’ın “Arşiv” isimli sergisi 2 - 8 Mart tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Merkez Sanat Galerisi’nde.
Suzy Hug Levy’nin “Rüzgârda Bir Yaprak” isimli sergisi 2 - 30 Mart tarihleri arasında Galeri Apel’de.
Güçlü Öztekin’in “İyi İşler Zaman Alır Müthiş Şeyler Aniden Olur” isimli sergisi 2 - 30 Mart tarihleri arasında Rampa’da. (212 327 0800)
“Vadim O Kadar Yeşildi ki” isimli karma sergi 2 Mart - 2 Nisan tarihleri arasında Cennet Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu’nda.
Ebülfez Ferecoğlu’nun “Sanat ATEŞle Oynuyor” isimli sergisi 2 Mart - 10 Nisan tarihleri arasında Alta Sanat Galerisi’nde. (02122826965)
Türk Opera-Bale Tarihinin Duayen Dekoratörlerinden Tasarım Seçkileri kapsamında Türk Operasında Dekor Resimleri sergisi 2 Mart - 30 Nisan tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda.
Erkan Yaprakkıran’ın “Bedenin Kırmızı Dili” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Niş Art Gallery’de. (0212 232 25 82)
Halil Vurucuoğlu’nun “İrin” isimli sergi 25 Şubat’a kadar Dirimart’ta. (0 212 291 3434)
Behiç Ak’ın “Yazmaya Çizmeye Devam” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nde. (0212 251 49 00)
Rüstem Ersöz’ün “Pastel Lekeler 2” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Cihangir Sanat Galerisi’nde. (0212 244 94 99)
Neşe Gümüşçüoğlu’nun “Kırmızının Halleri” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Artev Sanat Galerisi’nde. (0216 449 46 75)
Murat Tosyalı’nın “Futbolu Seviyorum” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Mabeyn’de. (0212 261 60 60)
İsmail Acar’ın “Love of Islam” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Galeri İdil’de. (0212 283 23 83)
Fehim Güler’in “Renklerle Anadolu” isimli sergisi 27 Şubat’a kadar Akyol Art Center’da. (0212 231 61 50)
Charles Weber’in “TRILOGY” isimli sergisi 27 Şubat’a kadar Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Tekkubbe Binası’nda.
Dönüşüm isimli karma sergi 27 Şubat’a kadar Deyim Sanat Galerisi’nde. (0212 286 21 82)
Seyit Mehmet Buçukoğlu’nun “Retro” isimli sergisi 27 Şubat’a kadar Galatea Art Gallery’de. (0 212 245 80 38)
Nâzım Hikmet’in yolculuk fotoğraflarından oluşan “Alnımın Çizgilerindesin Memleketim” isimli sergi 28 Şubat’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde.
1952 - 2012 Sualtına Işık Tutanlar sergisi 28 Şubat’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)
Yolu Trabzon’dan Geçen Sanatçılar sergisi 28 Şubat’a kadar Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde.

Derya Tatari’nin “Düşüncelerimden İzler” isimli sergisi 28 Şubat’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)
Mevlüt Maşalacı’nın “Dünya Notları” isimli fotoğraf sergisi 28 Şubat’a kadar PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde. (0216 418 19 76)
Şengün Saatçi Alacaklı’nın sergisi 28 Şubat’a kadar Kadıköy Eski Belediye Binası Sergi Salonu’nda.
Karma Heykel Sergisi 28 Şubat’a kadar Galeri 5’te.
Jannis Kounellis’in sergisi 1 Mart’a kadar Galeri Artist’te. (0 212 2276852)
Hilal Özkeçeci’nin “Parça Tesirli Resimler” isimli sergisi 1 Mart’a kadar Yüksel Sabancı Sanat Merkezi’nde. (0 212 383 70 70)
“Töre” başlıklı karma sergi 1 Mart’a kadar Bakırköy Belediyesi Sanat Evi Kent Müzesi’nde.
Hilal Özkeçeci’nin “Parça Tesirli Resimler” sergisi 1 Mart’a kadar Yıldız Teknik Üniversitesi Yüksel Sabancı Sanat Merkezi’nde. (0 212 383 70 70)
30. Yıl Etkinlikleri - Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Öğrenci ve Mezunlar Sergisi 1 Mart’a kadar Fakülte Ana Galeri’de.
NO.2 isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Nesrin Esirtgen Collection mekânında. (0212 243 7853)
Hakan Dağdelen’in “Bu Yüzeyler” isimli sergi 2 Mart’a kadar Daire Galeri’de. (0212 252 52 59)
“Inside” isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Merkur’de. (0212 225 37 37)
Erdal Alantar’ın “Hayatının Sevinç’ini” isimli sergisi 2 Mart’a kadar Art Point Gallery’de.
A. Cem Şahin’in “ŞU AN!” isimli sergisi 2 Mart’a kadar ALAN İstanbul’da. (0 212 252 9453)
Deniz Sağdıç’ın “Düş ve Gerçek” isimli sergisi 2 Marta kadar Pinelo Galeri’de. (0212 249 78 71)
Yassine Mekhnache’nin sergisi 2 Mart’a kadar Krampf Galeri’de. (0212 293 93 14)
Soner Çakmak’ın “Maskeli Balo” isimli sergisi 2 Mart’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. (0212 247 90 81)
Jasper de Beijer’in sergisi 2 Mart’a kadar The Empire Project’te. (0212 292 59 68)
Karma resim, heykel ve seramik sergisi 2 Mart’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)
Çiçekli Oda isimli karma resim sergisi 2 Mart’a kadar Galeri Oda’da.(0212 259 22 08)
Oğuz Tolga’nın sergisi 2 Mart’a kadar İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
Malik Bulut’un “ŞAVK” isimli sergisi 3 Mart’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)
Umut Yalım’ın “Güzel Ol ve Sus” isimli sergisi 3 Mart’a kadar GaleriBu’da. (0212 243 91 93)
Bedri Baykam’ın “Tarihin Röntgencisi” sergisi 3 Mart’a kadar riramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)
Gülçin Günaydın’ın “Sırça Fanus” isimli sergisi 4 Mart’a kadar Arte İstanbul’da.
Tülin Kaynak’ın sergisi 4 Mart’a kadar Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi’nde. (0216 405 27 78)
Yaratıcı Asamblajlar isimli sergi 5 Mart’a kadar Siemens Sanat’ta.
Emin Turan’ın “Güneşin Kökleri” isimli sergisi 5 Mart’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)
ArtCenter / İstanbul sanatçılarının “Söylenmemiş Yazılmamış: Dördüncü Sergi” isimli sergisi 6 Mart’a kadar Borusan Müzik Evi’nde. (0212 336 32 80)
Rasim Konyar’ın heykel ve resim sergisi 6 Mart’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde.
Çağla Tuğal Göksu’nun “Akşamın Halleri” sergisi 6 Mart’a kadar RenArt Sanat Galerisi’nde.
Mustafa Ayaz’ın sergisi 6 Mart’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. (0 212 246 2496)

Şubat Kedileri isimli karma sergi 7 Mart’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
Özgür Demirci’nin “A’mak-ı Hayal” isimli sergisi 7 Mart’a kadar Niş Art Galeri’de.
Bill Balaskas’ın “Dünyayı Piyasa Kurtaracak” isimli sergisi 8 Mart’a kadar Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri’de. (0216 483 90 97)
Otar Şharabidze, Sait Günel’in sergisi 8 Mart’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
Şemsettin Başkurt’un sergisi 8 Mart’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.
Şemsi Altaş’ın “O An!” isimli sergisi 9 Mart’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)
Süleyman Çağlayan’ın sergisi 9 Mart’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)
Ayşen Urfalıoğlu’nun “Haz’ın Metastasları” isimli sergisi 9 Mart’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
A. Cem Şahin’in “Şu An” isimli sergisi 9 Mart’a kadar ALAN İstanbul’da.
Savaş Camgöz’ün sergisi 10 Mart’a kadar Armoni Sanat Galerisi’nde.
“I love you more than art” isimli karma sergi 10 Mart’a kadar ekav art gallery’de. (0212 252 81 31)
Merih Akoğul’un “Tenha Vakitler” isimli fotoğraf sergisi 10 Mart’a kadar Artgalerim Nişantaşı’nda. (0212 343 85 50)
Mathias Depardon’un “Sınırların Ötesinde” isimli sergisi 10 Mart’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)
Nebihe Göl ve Mehmet Tapkan’ın “Renklerin Senfonisi” isimli sergisi 12 Mart’a kadar Bindallı Sanatevi’nde. (0212 252 79 66)
Şükrü Karakuş’un “Küresel” isimli sergisi 12 Mart’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0212 232 38 13)
Stéphane Delagrange, Defne Sesin Okay ve Gökçe Okay’ın “Beyaz, Sessiz ve Hareketsiz” isimli sergisi 14 Mart’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)
Khaled Akil’in “Ölüm Efsanesi” isimli sergisi 15 Mart’a kadar Chalabi Art Gallery’de. (0212 243 39 09)
Müge Ceyhan’ın “Boşluk” isimli sergisi 15 Mart’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0 212 2519163)
Kemal İskender’in “Barbarların Seyir Defteri” isimli sergisi 15 Mart’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
Erhun Şerbetci’nin “Sarnıçtaki Hayalet” isimli sergisi 15 Mart’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.
Alexander Wagner’in sergisi 16 Mart’a kadar Galeri Manâ’da.
Silva Bingaz’ın “Doğunun Kıyısı” isimli sergisi 16 Mart’a kadar Pilevneli Project’te.
Erkin Saygı ve Ruhcan Topaloğlu’nun “Cam ve Işık 2” sergisi 16 Mart’a kadar Galeri Işık’ta.
Robert di Credico’nun sergisi 16 Mart’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 38 51)
“Ölü müdür Doğa?” isimli karma sergi 16 Mart’a kadar Marjinart’ta. (0212 251 16 22)
Kainat Barkan P.’nin “Farklı Yıllar, Farklı Eserler II” isimli sergisi 16 Mart’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)
Takılabilir Heykel ve Heykel Sergisi 21 Mart’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)
Cenin, Necmi Gürseler, Nihal Martlı, Nazanin Pouyandeh, Olgu Ülkenciler, Burcu Yağcıoğlu’nun “Kâğıt Üstünde” isimli sergisi 23 Mart’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)
Ayşe Öykü’nün “Kaleydoskop” isimli sergisi 23 Mart’a kadar Nişantaşı - C.A.M Galeri’de. (0212 248 81 49)
Serdar Yılmaz’ın “Yolunu Bul” isimli sergisi 23 Mart’a kadar Pi Artworks Tophane’de. (02122937103)
Afişe Çıkmak isimli sergi 23 Mart’a kadar Tütün Deposu’nda.
İki Sanatçı - İki Kuşak isimli karma sergi 23 Mart’a kadar Tüze Sanatevi’nde. (0216 380 85 80)

Ali Emir Tapan’ın “Kusursuz Gün” isimli sergisi 23 Mart’a kadar Galerist’te.
Salt Soyut isimli karma sergi 24 Mart’a kadar Mixer’de. (0 212 243 54 43)
Modern Türkiye’nin Osmanlı Mirasını Keşfi: Ali Saim Ülgen Arşivi sergisi 24 Mart’a kadar SALT Galata’da. (0 212 334 22 45)
Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “Bir Bedri Rahmi ve Amerika…” isimli sergisi 24 Mart’a kadar Sanat Akmerkez’de Galerisi’nde.
Hüsamettin Koçan’ın retrospektif sergisi 30 Mart’a kadar Kibele Galerisi’nde.
Christopher Thomas’ın fotoğraf sergisi 30 Mart’a kadar Elipsis Galeri’de. (0212 249 48 92)
Gogi Çagelişvili’nin “Painting” adlı resim sergisi 30 Mart’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (02122526812)
Elif Karadayı’nın “Maaile” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Maçka G-Mall Galeri G-art’ta. (0212 296 08 76)
Heidi Specker, Susanne Brügger ve Thomas Demand’ın “Gerçek Mekân ve Kavramsal Mekân” isimli fotoğraf sergisi 6 Nisan’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)
Haset, Husumet, Rezalet isimli karma sergi 7 Nisan’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)
“Düşler Sergisi” isimli karma sergi 7 Nisan’a kadar Avusturya Sen Jorj Hastanesi’nde.
Vitra Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar “Lütfen Rahatsız Etmeyin - Tatil Kavramı Üzerine Bir Sergi” 7 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
Cynthia Madansky ve Angelika Brudniak’ın “1+8” isimli video yerleştirmesi 7 Nisan’a kadar SALT Galata’da. (0212 334 22 45)
Choe U-Ram’ın “Anima” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar Borusan Contemporary Perili Köşk’te.
Turan Aksoy’un “Bir Portre: Huzursuz” sergisi 19 Nisana, kadar PiArtworks’de. (0212 293 71 03)
Değişen Zamanların Mimarı Edoardo de Nari 1874 - 1954 isimli sergi 20 Nisan’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)
Nickolas Muray’ın “Bir Fotoğrafçının Portresi” isimli sergisi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
Duvar Resminden Korkuyorlar isimli sergi 21 Nisana kadar SALT Beyoğlu’nda. (0212 377 42 00)
Çöl ve Deniz Arasında - Ürdün Ulusal Güzel Sanatlar Galerisi’nden Bir Seçki isimli sergi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
Başkalarının Hayatı. Tekrar ve Hayatta Kalmaisimli karma sergi 27 Nisan’a kadar Akbank Sanat’ta.
Prix Pictet: Güç isimli sergi 28 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)
Biz Bu Memleketi Seninle Sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.
İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)
Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.

ANKARA

Atlas Sergileri I - baskı resim - 1 Mart’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)
Müslüm Teke - resim - 1 Mart’a dek - Galeri Sanat Yapım’da. (0 312 222 19 22)
Süleyman Karakul - resim - 1 Mart’a dek - Yağmur Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 38 99)
Mehmet Özcan Allahverdi - resim - 1 Mart’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)
Özgür Uğuz - resim - 2 Mart’a dek - Galeri Akdeniz’de.
(0 312 231 30 23)
Çiğdem Burçak Telli - resim - 2 Mart’a dek - Kav Sanat Galerisi’nde. (0 312 491 22 32)
Genç Etki 3 - resim - 2 Mart’a dek - Kav Sanat Galerisi’nde.
(0 312 491 22 32)
Toygun Orbay - resim - 2 Mart’a dek - Nurol Sanat Galerisi’nde.
(0 312 468 86 70)
Sanatın Anadolu Aydınlanması - resim - 7 Mart’a dek - TCMD Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 30 76)
130. Yıl Plastik Sanatlar - resim - 8 Mart’a dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)
Canan Dağdelen - resim - 9 Mart’a dek - Galeri Nev’de.
(0 312 437 93 90)
Aynur Ocak Gündoğan - resim - 9 Mart’a dek - Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)
Selim Birsel - resim - 10 Mart’a dek - m1886’da. (0 312 286 00 74)
İkisi de Ben - resim - 10 Mart’a dek - Peker Sanat Galerisi’nde.
(0 312 439 30 03)
Şavaş Camgöz - resim - 10 Mart’a dek - Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)
Mehmet Ali Doğan - resim - 13 Mart’a dek - Galeri Soyut’ta.
(0 312 438 86 70)
Sergüzeşt - resim - 15 Mart’a dek - Güler Sanat’ta.
(0 312 236 21 22)
Toygun Orbay - resim - 15 Mart’a dek - Nurol Sanat Galerisi’nde.
(0 312 468 86 70)
Mustafa Ağatekin - resim - 15 Şubat’a dek - Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)
Orhan Taylan - resim - 15 Mart’a dek - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)
Gültekin Serbest - resim - 24 Mart’a dek - Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde.
(0 312 285 89 98)

Mehmet Buçukoğlu’nun “Eski-Yeni” isimli sergisi 3 Mart’a kadar Helikon Sanat Galerisi’nde. (0312 441 78 01)


ADANA

Anatoli Lutsko’nun yağlıboya çalışmalarının yer aldığı resim sergisi bugün 18.00’de 75. Yıl Sanat Galeresi’nde açılıyor. Sergi 5 Mart tarihine dek izlenime açık tutulacak. (0 322 455 38 87)
Neşe Ölçücü’nün, yağlıboya çalışmalarının yer aldığı sergi AÇS Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sanatseverler sergiyi 02 Mart tarihine dek izleyebilecek. (0 322 453 44 45)

MERSİN

Neslihan Kıyar’ın yağlıboya çalışmalarının yer alacağı resim sergisi, 21 Şubat 17.30’da Altamira Sanat Galerisi’nde açılacak. Sergi 12 Mart tarihine dek izlenebilecek.
(0 324 233 03 12)

MÜZİK

İSTANBUL

Jolly Joker’de yarın akşam Engin Gürkey saat 21.00’de, çarşamba günü Özgün saat 21.00’de, perşembe günü Bora Duran saat 21.00’de, cuma günü Model saat 22.00’de, cumartesi günü Yeni Türkü saat 22.00’de ve pazar günü Duman saat 21.00’de. (0 212 249 07 49)
Ghetto’da çarşamba akşamı Güntaç Özdemir saat 21.45’te, perşembe günü Jehan Barbur saat 21.45’te, cuma günü Niyazi Koyuncu saat 22.45’te, cumartesi günü Red Bull Music Academy Presents Little Boots DJ Set saat 23.30’da. (0 212 251 75 01)
Salon İKSV’de çarşamba günü Fairuz Derin Bulut saat 21.30’da, cuma günü Wovenhand saat 21.30’da, cumartesi ve pazar günü Calexico saat 21.30’da görülebilir. (0 212 334 07 00)
Babylon’da yarın akşam Support Vinyl: Melody Nelson saat 20.00’de ardından TNK saat 21.30’da, çarşamba günü Özer Bey saat 21.00’de ve Ayyuka saat 21.30’da, perşembe günü Cowboys and Aliens saat 21.00’de ve Michiel Borstlap Trio saat 21.30’da, cuma günü Electro Swing Party saat 22.00’de ve Red Bull Music Academy Presents: Photek saat 23.55’te, cumartesi günü Radyo Eksen Partisi saat 22.00’de, sonrasında DJ Maestro ve Rob Manga veVJ Supreme Cuisine saat 23.00’te, (0 212 292 73 68)
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Alpaslan Ertüngealp yönetiminde cuma günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde saat 20.00’de dinleyiciler ile buluşacak.
Konserin solistleri; Gülru Ensari, Rüstem Mustafa, Çağlayan Çetin, Sezai Kocabıyık, Aziz Baziki. (0 216 467 36 00)
İş Sanat’ta cumartesi günü piyanist Tamar Halperin eşliğinde kontrtenor Andreas Scholl şan resitali saat 20.00’de. (0 212 316 10 83)
Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de çarşamba günü Festival Strings Lucerne, solist: Alexander Kionke (çello) konseri saat 19.30’da. (0 212 359 58 00-132)
Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yarın Tanburi Cemil Bey “Mızrap ve Yay Arasındaki Hayat”, çarşamba Monica Molina, cuma Rabih Abou-Khalil Mediterranean Quintet, cumartesi Kerem Görsev Therapy Project ve CRR İstanbul Senfoni Orkestrası konserleri saat 20.00’de, pazar İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu konseri saat 11.30’da. (0 212 232 98 30)
Borusan Müzik’te perşembe günü Yinon Muallem “Renkler ve Sesler” konseri 20.00’de, Melis Danişmend “Biraz Gülmek İstiyordum” konseri saat 21.30’da. (0 212 336 32 80)
Süreyya Operası’nda bugün saat Ayla Erduran (keman) Sedef Erçetin (çello), Burçin Büke (piyano) üçlüsü 20.00’de. (0 216 346 15 31)
Pera Müzesi’nde perşembe günü saat 19.30’da Nusret İspir ve Selen Akçora Klarnet Duo Konseri izlenebilir. (0 212 334 99 00)

ANKARA

CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Ayyub Guliyev yönetiminde vereceği, Orkun Civelek (klarinet) ve Kaan Civelek’in (obua) solist olarak yer alacağı konser 28 Şubat’ta ve 1 Mart’ta saat 20.00’de, şef Rodek Wojciech yönetiminde vereceği, Gautier Çapuçon’un (viyolonsel) solist olarak yer alacağı konser 7, 8 Mart’ta saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)
BSO Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın (BSO) şef Gürer Aykal yönetiminde vereceği, Gülsin Onay’ın (piyanist) solist olarak yer alacağı konser bugün saat 20.00’de, orkestranın “Duo Carmesi” başlıklı ve Nurlan Bağırov (piyano) ile Çiğdem Çilesiz’in (piyano) solist olarak yer alacağı konser 28 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)

TİYATRO

İSTANBUL

Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Profesyonel” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Ölüleri Gömün” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Aşkımız Aksray’ın En Büyük Yangını” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Kendi Kendine Konuşmaktır Aşk” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Inishmorelu Yüzbaşı” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 0.00, pazar 15.00. Zeytinburnu Sahnesi’nde çocuk oyunu “Sihirli Hediyeler” cumartesi 12.00 ve 14.00, pazar 14.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Michelangelo” cumartesi 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Çehov Makinesi” salı 20.00, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00. (0 212 292 39 00)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Büyünün Gözleri” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boya Benek” perşembe, cuma 14.00, “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” cumartesi, pazar 12.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Kabare” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Toros Canavarı” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. K5ğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” perşembe, cuma 14.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Şark Dişçisi” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Türkiye Kayası ‘Bir Göç Hikâyesi’ ” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Dar Ayakkabıyla Yaşamak” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. (0212 455 39 00)
Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyli Müzikali” perşembe 20.30, “Sıkıyönetim” cuma 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00, “Hangisi Babası” cumartesi 20.30, “Hoşu’nun Utancı” pazar 11.00, “www.askbu-mu.com” pazar 15.30, Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Carrar Ana’nın Silahları” cuma 20.30, “Şişman Domuz” cumartesi 11.00. (0212 414 96 47)
Dostlar Tiyatrosu’nun “Sivas93” oyunu salı 20.30 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, çarşamba 20.30 Kozyatağı Kültür Merkezi, “Ben Bertolt Brecht” perşembe 21.00 Trump Towers Tiyatro Salonu.
Kenter Tiyatrosu’nda “Toplu Hikâyeler” cuma, cumartesi 20.30, pazar 15.00. (0212 246 35 89)
Tiyatro Pera’da “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” cumartesi 20.00, pazar 18.30, salı 20.30’da da ENKA Oditoryum’da.
Oyun Atölyesi’nde “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi” salı 20.30, “Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi” çarşamba 20.30, “Pandaların Hikâyesi” perşembe, cuma, cumartesi 20.30. (0 216 345 39 39)
Ali Poyrazoğlu Tiyatrosunda “Asi Kuş” çarşamba 20.30 Yunus Emre Kültür Merkezi, pazar 16.00 Caddebostan Kültür Merkezi (0 212 240 43 44)
Kumbaracı50’de “Fail-i Müşterek” bugün 20.30, “Dertsiz Oyun” salı 20.30, “Singing Stroies on speaking Mountain” çarşamba 20.30, “Gerçek Hayattan Alınmıştır” perşembe, cuma 20.30. “Barzo ile Konserve” cuma 23.00 ( 0 212 243 50 51)
Mekân Artı’da “Üç Kişi” çarşamba, perşembe 18.00. (0 212 224 57 56)
Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” bugün 20.30, “Üstü Kalsın” çarşamba 20.30, “Ölüm Diyalogları” perşembe 20.30, “Gündüz Niyetine” cuma 20.30, “Biz Küçükken Babamla Oyunlar Oynardık” cumartesi 20.30, “Kara Sohbet” pazar 18.00.(0 212 252 74 52)
Sahne Halde “Yaka Beyaz” bugün 20.30, “Parti” salı 20.00, “Largo Desolato” çarşamba 20.00, “Yollu” perşembe 20.30, (0 212 274 74 78)
Ekip Tiyatrosu’nun “Parti” oyunu salı 20.00’de Sahne Hal’de.
Tiyatroadam’ın “Babaannem 100 Yaşında” perşembe 20.30 Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi. (0 212 236 10 27)

ANKARA

Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa tarafından sahnelenecek “Sihirbazın Tavşanı” adlı çocuk oyunu 2 ve 16 Mart’ta saat 10.30’da. (0 312 442 30 50)
Akün Sahnesi’nde, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 26, 27, 28 Şubat’ta ve 1, 2 Mart’ta saat 20.00’de, 3 Mart’ta saat 15.00’te, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 2 ve 10 Mart’ta saat 11.00’de, “Fosforlu Cevriye/müzikal” 5, 6, 7 Mart’ta saat 20.00’de, 9 Mart’ta saat 15.00’te. (0 312 427 19 71)
Altındağ Tiyatrosu’nda, “Bir Hilal Uğruna” 26, 27, 28 Şubat’ta ve 1 Mart’ta saat 20.00’de, 2 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 3 Mart’ta saat 15.00’te, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 26, 28 Şubat’ta saat 11.00’de, ‘Karı Koca Arasındaki Ufak Tefek Cinayetler/Bursa DT’ 5, 6, 7, 8 Mart’ta saat 20.00’de, 9 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 10 Mart’ta saat 15.00’te. (0 312 316 59 02)
Büyük Tiyatro’da, “Hürrem Sultan” 26 Şubat’ta ve 1 Mart’ta saat 20.00’de, 3 Mart’ta saat 15.00’te, “Aşk Hastası” 5, 8 Mart’ta saat 20.00’de, 10 Mart’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)
Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Cyrano de Bergerac” 26, 27, 28 Şubat’ta ve 1, 2 Mart’ta saat 20.00’de, 3 Mart’ta saat 15.00’te, “Hürrem Sultan” 5, 6, 7, 8 Mart’ta saat 20.00’de, 9 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 10 Mart’ta saat 11.00’de. (0 312  240 00 91)
Küçük Tiyatro’da, “Çirkin/İstanbul DT” 26, 27, 28 Şubat’ta ve 1 Mart’ta saat 20.00’de, 2 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 3 Mart’ta saat 15.00’te, “Venedik Taciri” 5, 6, 7 Mart’ta saat 20.00’de, 9 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 10 Mart’ta saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)
Oda Tiyatrosu’nda, “Kontrabas” 26, 27, 28 Şubat’ta ve 1, 2 Mart’ta saat 18.30’da, “Hüzzam” 5, 6, 7, 8, 9 Mart’ta saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)
Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 10 Mart’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)
İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Yastık Adam” 27, 28 Şubat’ta saat 20.00’de, 2 Mart’ta saat 15.00’te, “Cesaret Ana ve Çocukları” 6, 7 Mart’ta saat 20.00’de, 9 Mart’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
Şinasi Sahnesi’nde, “Dolares Claiborne” 26, 27, 28 Şubat’ta ve 1 Mart’ta saat 20.00’de, 2 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 3 Mart’ta saat 11.00’de, “Soğuk Bir Berlin Gecesi” 5, 6, 7, 8 Mart’ta saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)
Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Selamün Kavlen Karakolu” 2, 15, 29 Mart’ta saat 20.00’de, 30 Mart’ta saat 16.00’da, “Halktan Biri” 8, 9, 14, 22, 23, 30 Mart’ta saat 20.00’de, 10, 24, 31 Mart’ta saat 15.30’da, “Zübük” 3, 17 Mart’ta saat 15.30’da, 23 Mart’ta saat 16.30’da, “Giderayak” 16 Mart’ta saat 17.00 ve 20.00’de, “Mahşer-i Cümbüş/konuk tiyatro” 21 Mart’ta saat 20.30’da, “Kibele/konuk etkinlik” 28 Mart’ta saat 13.00’te, “Üç Anadolu/konser” 20 Mart’ta saat 20.00’de. (0 312 417 76 76)

MERSİN

Müjdat Gezen Tiyatrosu Oyuncuları, “1881- O Gün Türk Halkının Kaderi Değişti” adlı oyunu yarın 18.00 ve 21.00’de Kongre Merkezi’nde sahneleyecek.
(0 537 788 18 98)

SAMSUN

Samsun AKM Büyük Salon’da İstanbul DT oyuncuları, Mario Fratti’nin yazdığı, Saydam Yeniay’ın yönettiği “Kurban” adlı iki perdelik oyunla 26/27 Şubat 2013 tarihinde Samsunlu sanatseverlerle buluşacak. “Kurban” şiddet ve cinsler savaşı üzerine bir kedi fare oyunu. Karı-koca ve eve gelen adam sacayağından ortaya çıkan nefes kesen bir gerilim öyküsü. Katil kim, peki ya kurban? Gerçek nereden baktığımıza göre değişebilir mi? O halde bir cinayet öyküsü nasıl çözülebilir?
(0 362-431 21 00)

GÖSTERİ SÖYLEŞİ

İSTANBUL

Alt Nokta’da bu akşam “Vedat Özdemiroğlu ile Renkli Türkçe” saat 21.30’da. (0 212 244 85 67-68)
Trump Towers Mall’da yarın “Sunay Akın Söz Gösterisi” saat 21.00’de başlayacak.
Akatlar Kültür Merkezi’nde “Sunay Akın’la 27 Şubat Yaşama Saygı Günü” gösterisi çarşamba günü 20.30’da görülebilir.

ANKARA

Türk-İngiliz Kültür Derneği’nde, CHP Ankara Milletvekili ve Türkiye’nin ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün torunu Gülsün Bilgehan’ın vereceği “Siyasette Kadın” başlıklı söyleşi 4 Mart’ta, saat 14.30’da. (0 312 419 18 44)

OPERA BALE

İSTANBUL

Süreyya Operası’nda Öldüren Aşk (Hasanaginica) operası yarın ve perşembe günü saat 20.00’de, cumartesi günü saat 16.00’da. (0 216 346 15 31)

ANKARA

Opera Sahnesi’nde, “Karyağdı Hatun/opera” 6 Mart’ta saat 20.00’de, “Notre Dame’ın Kamburu/ bale” 28 Şubat’ta ve 7 Mart’ta saat 20.00’de, “Macbeth/opera” 27 Şubat’ta saat 20.00’de, 2 Mart’ta saat 20.00’de, “Saraydan Kız Kaçırma/opera” 4, 11, 20 Mart’ta saat 20.00’de, “BDT-Töre/ dans tiyatrosu” 9 Mart’ta saat 20.00’de, “Sevginin Bedeli/bale” 16, 25, 28 Mart’ta saat 20.00’de, “Çanakkale Oratoryosu/konser” 18 Mart’ta saat 20.00’de, “Harem/bale” 21 Mart’ta saat 20.00’de, “Tosca/opera” 27 ve 30 Mart’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
Leyla Gencer Opera Sahnesi’nde, “Bremen Mızıkacıları/çocuk müzikali” 3, 17, 31 Mart’ta saat 11.00’de, “A’dan Z’ye/çocuk müzikali” 10 ve 24 Mart’ta saat 11.00’de. (0 312 324 68 01)

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler