BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun Viyana'da

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, yarın başlayacak BM Medeniyetler İttifakı 5. Küresel Forumu'nun açılışına katılmak üzere Viyana'ya geldi.
Yayınlanma tarihi: 26 Şubat 2013 Salı, 21:39

Medeniyetler İttifakı gençlik seminerinin açılışında konuşan Ban, toplantı için 100'den fazla ülkeden gelen gençleri bir arada görmekten büyük memnuniyet ve heyecan duyduğunu belirterek, "dünyanın saygı ve hoşgörü dilini konuşmasında gençlerin önemli görev üstlendiğini" söyledi.

Dünyada hala kin ve bölünme vaazları verenlerin bulunduğuna işaret eden Ban, "Gençlerin cesaretine ve sürdürülebilir kalkınma yolundaki ilkeli eylemlerine güvendiğini" belirtti.
BM Genel Sekreteri olarak gençlerin faaliyetlerini çok önemsediğini ifade eden Ban, gençlerin faaliyet ve eylemlerini dikkate almanın BM için öncelikli bir görev olduğunu kaydetti.
Konuşmasında, daha müreffeh, daha adil ve barışçıl bir gelecek inşa etmek için gençlerin enerjisine ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Ban, "Toplumların ve dünyanın refahı ve barış için sizinle birlikte çalışmak istiyorum. Bize yol göstermeniz için sizin yardımınıza ihtiyacım var" diye konuştu.

Ban, akşam saatlerinde Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer ile bir araya gelecek. BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun yarın tarihi Hofburg Sarayı'nda başlayacak BM Medeniyetler İttifakı 5. Küresel Forumu'nun açılış oturumuna katılacak ve basın toplantısı düzenleyecek.
Ban'ın yarın yapacağı basın toplantısına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Avusturya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Michael Spindelegger de katılacak.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.