Obama, ABD askerlerini ağırladı

ABD Başkanı Obama, Beyaz Saray bahçesinde Amerikalı askerler ve ailelerini ağırladı.
Yayınlanma tarihi: 5 Temmuz 2013 Cuma, 11:03

ABD'nin bağımsızlığının 237. yıl dönümü kutlandı.

Başkent Washington'da Amerikalılar, Bağımsızlık Günü dolayısıyla ABD Kongresi, Washington Anıtı ile Lincoln Anıtı arasındaki büyük alanda toplandı. Havanın kararmasıyla başlayan ve 20 dakika süren havai fişek gösterisi, izleyenleri büyüledi.

ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama, Beyaz Saray bahçesinde Amerikalı askerler ve ailelerini ağırladı.

New York'ta gün boyu çeşitli etkinliklerle süren 4 Temmuz Bağımsızlık Günü kutlamaları, akşam da Macy's mağazalar zinciri tarafından geleneksel olarak düzenlenen havai fişek gösterileriyle renklendi.

Manhattan'ın batısındaki Hudson Nehri'ndeki feribotlardan atılan yaklaşık 40 bin havai fişeğin aydınlattığı geceyi, çok sayıda New Yorklu ve yabancı turist izledi. New Jersey Eyaleti'nin Manhattan'a bakan kıyısındaki şeridi öğle saatlerinden itibaren doldurmaya başlayanlar, yanlarında getirdikleri malzemelerle hem piknik yaptı hem de 25 dakika süren görsel şölenin ve Manhattan manzarasının keyfini çıkardı.

Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı ve bazı yolların araç trafiğine kapatıldığı gecede, bazı turistler havai fişek gösterisini feribotlardan takip etti.

Günün önemi dolayısıyla Empire State ve Dünya Ticaret Merkezi binaları, ABD bayrağını simgeleyen kırmızı, beyaz ve mavi renkli ışıklarla aydınlatıldı.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.