Hamami'yi El-Kaide'nin öldürdüğü doğrulandı

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Muhammed Kemal Hamami adlı komutanın El-Kaide bağlantılı "Irak ve Şam İslam Devleti" örgütü tarafından öldürüldüğünü doğruladı.
Yayınlanma tarihi: 13 Temmuz 2013 Cumartesi, 09:37

ÖSO Birleşik Komutanlığı sözcülerinden Kasım Sadeddin, Irak ve Şam İslam Devleti örgütü mensuplarının, operasyon için Lazikiye'ye giden El-İzz bin Abdusselam Tugayları Komutanı Muhammed Kemal Hamami'yi öldürdüğünü söyledi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komiteleri'nden (LCC) yapılan yazılı açıklamada da Hamami suikastı kınanarak, "Irak ve Şam İslam Devleti" örgütünün, bu gibi ihlalleri rejimin kontrolünde olmayan birçok bölgede gerçekleştirdiği, öldürmeye varan şiddet olaylarına başvurarak görüşlerini Suriyelilere dayatmak istediği ve kafalarda örgütün amacına ilişkin soru işaretleri oluştuğu ifade edildi.

Açıklamada, "Devrimin geleceğine yansıyacak bu gibi ihlaller, kontrolü dışındaki bölgeleri kaosa sürüklemek isteyen rejime fayda sağlıyor. İhlallerin önünde geçilmemesi halinde devrimciler ile halk arasındaki ilişkiler olumsuz yönde etkilenecek" denildi.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.