TBB'den 'gözaltı' açıklaması

Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi ve Tabip Odaları Başkanları, Taksim Dayanışması Platformu üyelerinin Gezi Parkı olayları kapsamında gözaltına alınmasına ilişkin basın toplantısı düzenledi.
Yayınlanma tarihi: 13 Temmuz 2013 Cumartesi, 13:09

İstanbul Tabip Odası’nda düzenlenen basın toplantısına Gezi olayları kapsamında gözaltına alındıktan sonra mahkemece serbest bırakılan İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu, Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Özdemir Aktan ile İstanbul Tabip Odası Başkanı Taner Güven ve bazı illerin oda başkanları katıldı.

DHA'nın haberine göre basın toplantısında Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Özdemir Aktan, basın açıklamasını okudu. ‘Doğaya ve özgürlüklere olan özlem korkutularak yok edilemez. İzin vermeyiz!’ başlıklı metinde Gezi Parkı süreci anlatıldı. Gezi Parkı’nın İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu tarafından törenle açıldıktan sonra parka girmek isteyenlerin biber gazı ve tazyikli su ile engellendiğinin belirtildiği bildiride, “Bu hukuksuz uygulamaların ağacına, parkına, yaşam tarzına sahip çıkan Taksim Dayanışması’nı, meslek örgütlerimizi, yurttaşlarımızı yıldırmak amacıyla yapıldığını biliyor ve şiddetle kınıyoruz. Gezi Parkı sürecinde toplumda yeşeren demokrasi ve özgürlük taleplerini yok etmeye yönelik baskılar, keyfi ve hukuksuz uygulamalar bizleri yıldıramayacaktır. Demokrasinin yeşerdiği, barışın kalıcı olduğu, özgürlük şarkılarının söylendiği yeni bir Türkiye özlemimiz devam etmektedir" denildi.

Çerkezoğlu: Bizi suç örgütü kurmakla suçlayan anlayış...

Açıklamanın ardından söz alan Ali Çerkezoğlu, “Bizi suç örgütü kurmakla suçlayan anlayış, aslında burada suç örgütünü gördü. İstanbul’da her tarafı betonla kaplı bir meydanda tek yeşil alanı keyfi olarak betonlaştırmaya çalışanlara tepki gösterildi. Bundan daha doğal bir şey olamaz" diye konuştu.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.