AKP'li vekil'den çarpıcı açıklama

'Sağlıklı yaşama çağrı, pedal çeviriyor Ağrı' projesi kapsamında Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde 400 çocuğa bisiklet dağıtıldı. Bisiklet dağıtımından sonra konuşan AKP Ağrı Milletvekili Mehmet Kerim Yıldız, "Hükumetimiz sayesinde Ergenekoncuların başına neler geldi gördünüz" dedi.
Yayınlanma tarihi: 6 Ağustos 2013 Salı, 16:42

'Sağlıklı yaşama çağrı, pedal çeviriyor Ağrı' kampanyas AKP Ağrı milletvekilleri Mehmet Kerim Yıldız, Ekrem Çelebi ile Doğubayazıt Kaymakamı Karahan Daştan'ın katıldığı dağıtım töreninde çocukların aileleri de hazır bulundu. Valilik ile SODES tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen proje sayesinde bisiklet sahibi olan çocukların sevinçleri görülmeye değerdi. Vali Tekinarslan'dan bisikletlerini alan çocuklar, statta tur attı.

Bisikletlerin dağıtılmasının ardından hem Kürtçe hem de Türkçe konuşan Milletvekili Kerim Yıldız ise şunları söyledi:

"Biz iktidara geldiğimiz de 2 alanda çok büyük gelişmeler yaşandı. Birincisi ekonomik, ikincisi demokrasi anlamında. Başbakanımız 2005 yılında Diyarbakır'a gidip 'Êdi bese' (Artık yeter) dedi. 'Bir sorun var. O da Kürt meselesidir. Yani benim meselemdir ve ben bu meseleyi çözeceğim' dedi. Allah'a şükürler olsun ki bugün annelerimizin diliyle konuşuyor ve anlaşıyoruz. 10 yıl önce böyle bir şey yoktu. Eskiden biliyorsunuz ki ne olsa oturur ihtilal ve inkılapların projelerini oluştururlardı. Çok derin meseleler gördünüz. Bunlardan biri de dün. Başbakanımız, hükumetimiz sayesinde Ergenekoncular'ın başına neler geldi gördünüz. Eskiden böyle bir şey olamazdı."

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.