Süleyman Demirel düştü

Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel bayram tatili için geldiği İzmir'in Çeşme ilçesindeki otelde düşerek ayağını incitti.
Yayınlanma tarihi: 7 Ağustos 2013 Çarşamba, 12:19

Dün Çeşme’deki Sheraton Oteli’nin kral dairesine yerleşen Süleyman Demirel’in bayramı burada dostlarıyla dinlenerek geçireceği açıklandı. Bugün kendisine bayram ziyareti için gelenleri kabul eden Demirel, öğle saatlerinde odasında düşerek ayağını incitti.

Önemli bir şeyi olmadığı bildirilen Demirel, her ihtimale karşı kırık ya da çatlak olup olmadığından emin olunması için İzmir'deki bir hastaneye getirildi.

Demirel taburcu edildi

Tatilini geçirdiği Çeşme'de ayağını burkan Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, kontrollerin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden taburcu edildi.

Demirel, hastane çıkışında sağlık durumuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, "Salondan balkona geçerken ayağım balkonun eşiğine takıldı. Hafif çöker gibi oldum ve check-up yaptırmak üzere Ege Üniversitesi'ne geldim. Check-up yapıldı, şimdi gidiyorum" dedi.

Herkesin Ramazan Bayramı'nı kutlayan Demirel, "Bayramınız kutlu olsun. İnşallah her şey hayır içinde gider. Ege Üniversitesi'nin kuruluşunda bizim büyük emeğimiz vardır. Binaların çoğunun temelini ben attım. Bugün de bize gösterilen ilgiye teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Tatiline devam edeceğini bildiren Süleyman Demirel, "Ağrınız var mı?" sorusuna "Ağrımayan canlı varlık olmaz. Bunlar ufak tefek şeyler" şeklinde cevap verdi.

Demirel'in doktoru Aylin Cesur da Süleyman Demirel'in ayağında kırık ya da başka bir problem olmadığını belirterek, şöyle konuştu:

"Salondan balkona geçerken eşiğe takıldı, ayağını burktular, yere düşmediler. Biz yanındaydık. Burkulma olunca içimiz rahat etmedi, röntgen çektirmek istedik. Ege Üniversitesi personeli başta rektör olmak üzere seferber oldular. Radyoloji ve ortopedi gördü, herhangi bir şeyin olmadığını bize bayram müjdesi olarak verdiler."

Bu arada poliklinikten yürüyerek çıkan Demirel, kendisini hastaneye getiren aracın klimasında arıza olduğu için başka bir otomobille Çeşme'ye hareket etti.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.