''Statlarda yaşanacak her türlü şiddetin sorumlusu AKP''

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, tüm taraftarlara terörist damgası vurmanın, stadyumları terörist yuvasıymış gibi göstermenin ülke sporunu geri dönülmez bir çöküşe sürükleyeceğini söyledi.
Yayınlanma tarihi: 11 Ağustos 2013 Pazar, 11:09

Erdoğan Toprak, yaptığı yazılı açıklamada, başta Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç olmak üzere AKP'li birçok yöneticinin sporu siyasete alet ettiğini, sporseverleri tehdit ederek, spor müsabakalarında hükümet aleyhine slogan atanlara terörist muamelesi yapacaklarını söylediklerini ifade etti.

AKP yöneticilerine ve Bakan Kılıç'a itidal çağrısında bulunduğunu belirten Toprak, bu yaklaşımla çok daha büyük ve vahim olaylara neden olunacağını, bu tür tehditlerden vazgeçilmesi gerektiğini savundu.

"AKP protestolardan ders çıkaracağına, protestoculardan terörist çıkarmaya çabalıyor. Bütün taraftarlara terörist damgası vurmak, stadyumları terörist yuvasıymış gibi göstermek bu ülke sporunu geri dönülmez bir çöküşe sürükleyecektir" değerlendirmesinde bulunan Toprak, statlarda yaşanacak her türlü şiddetin sorumlusunun AKP olacağını vurguladı.

Toprak, şunları kaydetti:

"Spora siyaset sokamayın diyen AKP'liler önce dönüp kendilerine baksınlar. Federasyonların seçimlerine nasıl müdahale ettikleri, listelerin bakanlık ve başbakanlık koridorlarında nasıl belirlendiği; federasyon başkanından, teknik direktöre, sporcudan masöre kadar her aşamada kadrolaştıklarına bütün Türkiye tanıklık etmektedir. Eskiden federasyonların özerkliği söz konusuydu. AKP döneminde bu özerklik ilkeleri yok sayılmaktadır. Sporu siyasetle dizayn edenler şimdi kalkıp ,statlara siyaset sokmayın, diye tehditler savuruyor. Spora siyaseti bulaştırdıkları için, gözleri kadrolaşmaktan başka bir şey görmediği için bugün ülke sporu büyük bir gerileme yaşamaktadır. Bırakın kupa ve madalya almayı; sporcularımız dopingli çıkıyor ve ülke olarak dünyada prestij kaybediyoruz. Irkçılıkla dahi suçlanır, ceza alır hale geldik. Başta AKP hükümeti olmak üzere herkesi daha sorumlu davranmaya, sağduyu ile hareket etmeye ve ülke sporunu geri dönüşü olmayan bir sürece sokmamaya davet ediyorum."

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.