Bursa Kitap Fuarı başlıyor

Bu yıl yedincisi düzenlenecek olan Bursa Kitap Fuarı, 28 Şubat Cumartesi günü kapılarını kitapseverlere açıyor. Tüyap Bursa Fuarcılık AŞ ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Bursa 7. Kitap Fuarı 8 Mart’a dek sürecek.

25 Şubat 2009 Çarşamba, 13:46

TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ tarafından Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Uludağ Üniversitesi desteğiyle 28 Şubat - 4 Mart 2009 tarihleri arasında hazırlanan Bursa 5. Yurtiçi-Yurtdışı Eğitim Fuarı ile eşzamanlı olarak açılacak. Yaklaşık 200 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenecek olan Bursa 7. Kitap Fuarı’nda söyleşi, panel, şiir dinletisi ve okuma saati gibi 90 kültür ve edebiyat etkinliğinde 350 yazar, sanatçı, bilim insanı, gazeteci ve politikacı konuşmacı olarak yer alacak. Yaklaşık 600 yazar okurlarıyla buluşup kitaplarını imzalayacak. Fuar süresince, imza günleri ve etkinliklerde Füruzan, İlber Ortaylı, Ataol Behramoğlu, Nihat Behram, Server Tanilli, Gülten Dayıoğlu, Zeynep Oral, Ahmet Ümit, Erdal Sarızeybek, Şükran Soner, Mustafa Balbay, Hikmet Çetinkaya, Cezmi Ersöz, Nihat Genç, Banu Avar, Yılmaz Odabaşı, Ece Temelkuran, Enver Aysever, İpek Ongun, İclal Aydın, Muzaffer İzgü gibi pek çok değerli yazar ve şair imza günleri ve etkinliklerde okurlarıyla bir araya gelecek.

TÜYAP ve Nilüfer Belediyesi’nin 8 Mart’ta düzenleyeceği ortak etkinlikler kapsamında söyleşi, panel, belgesel film gösterimi ve müzik dinletisiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlanacak. Programda Zeynep Oral “Kadın Olmak” üzerine, Füruzan ve Birsen Ferahlı “Okumak, Yazmak ve Hayatı Anlamak” üzerine söyleşilerde konuşmacı olarak yer alacak, ardından Emel Çelebi’nin yönettiği belgesel film “Gündelikçi” oyuncu Yıldız Ay’ın katılacağı bir söyleşi ile gösterilecek. Program Nilüfer Belediyesi İkinci Bahar Kadın Korosu’nun dinletisiyle sona erecek. Girişin ücretsiz olduğu fuar, 11.00 - 20.00 saatleri arasında, kapanış günü olan 8 Mart Pazar günü ise 11.00 - 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.


Cumhuriyet Kitapları da Bursa Kitap Fuarı’nda

Fuarda Cumhuriyet Kitapları etkinlikleri kapsamında gazetemiz yazarları kitaplarını imzalayacak, okurlarıyla söyleşiler yapacak. Cumhuriyet Kitapları’nın 2. Salon 201 No’lu Stand’da yer alacağı fuarda, 28 Şubat Cumartesi günü Erol Manisalı, Deniz Som, Aykut Küçükkaya ve İlhan Taşcı imza ve söyleşileriyle okurlarıyla buluşurken, 1 Mart Pazar günü de Alev Coşkun, Cengiz Bektaş, Murat Atak, Sevgi Özel, 7 Mart Cumartesi günü de Faik Bulut, Mehmet Faraç, Mustafa Balbay ve Ümit Zileli imza ve söyleşileriyle okurlarıyla bir araya gelecekler. 7. Bursa Kitap Fuarı’nda 8 Mart Pazar günü de Deniz Kavukçuoğlu, Zeynep Oral, Turhan Günay, Hikmet Çetinkaya, Cemran Öder, Orhan Bursalı ve Şükran Soner okurlarına kitap imzalayacak ve gündemdeki konulara ilişkin söyleşi gerçekleştirecek. Fuar boyunca her gün Server Tanilli de okurlarına kitap imzalayacak.