Babacan, Rusya'ya gidiyor

Rusya'da düzenlenecek olan Afganistan'ın istikrarına katkı konferansına Dışişleri Bakanı Ali Babacan ve İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu da katılacak.
Yayınlanma tarihi: 26 Mart 2009 Perşembe, 13:18

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Şanghay İşbirliği Örgütü'nün (ŞİÖ) yarın Moskova'da düzenleyeceği özel konferansın Afganistan'ın istikrarına katkı sunacağına söyledi. Lavrov, bugün yaptığı açıklamada, konferansın, terörizm ve uyuşturucu trafiğiyle mücadelede uluslararası çabaların koordinasyonunu geliştirmesi gerektiğini kaydetti.

Rusya, Çin, Kazakistan, Tacikistan, Kırgızistan ve Özbekistan üyesi olduğu ŞİÖ'nün yarın Moskova'da düzenleyeceği özel Afganistan konferansına, bu akşam Moskova'da olması beklenen Dışişleri Bakanı Ali Babacan, İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu ve BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un yanı sıra ABD, AB, NATO ve diğer uluslararası kuruluşların temsilcileri katılacak.

Bu arada Kremlin'den yapılan yazılı açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev'in yarın Ban Ki-Mun'un yanı sıra İhsanoğlu ile de özel bir görüşme yapacağı bildirildi.

Açıklamada, Medvedev'in ŞİÖ Afganistan özel konferansına katılmak için Moskova'ya gelecek olan İKT Genel Sekreteriyle bir araya geleceği belirtildi, görüşmenin içeriğiyle ilgili bilgi ise verilmedi.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.