"İTÜ Bağlama Günleri" başlıyor

İstanbul Teknik Üniversitesi Halk Bilimleri ve Sanatları Kulübü öğrencilerinin düzenlediği "İTÜ Bağlama Günleri"nin 4.sü bu akşam başlıyor. Etkinliğin ilk günüde Erdal Erzincan da sahne alacak.
Yayınlanma tarihi: 2 Nisan 2009 Perşembe, 12:22

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Halk Bilimleri ve Sanatları Kulübü (HBSK) öğrencileri tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin en büyük bağlama etkinliği olma özelliği taşıyan “İTÜ Bağlama Günleri”nin 4. sü 2 Nisan’da (bu akşam) başlıyor. Erdal Erzincan’dan Erkan Oğur’a; Hasbihal Topluluğu’ndan Hüseyin-Ali Rıza Albayrak’a kadar birçok bağlama üstadını biraraya getiren etkinlik 5 Nisan’a değin devam edecek.

Halk müziğinin temel sazı olan bağlamanın ustalarını ve gelecek vadeden genç yeteneklerini biraraya getirip; dogru ustaları, dogru kitleyle, dogru yerde buluşturmak idealinden yola çıkan İTÜ HBSK, bağlama severlere bu yıl da unutulmaz 4 gün yaşatacak.

“4. İTÜ Bağlama Günleri” 2 - 5 Nisan 2009 tarihleri arasında üniversitenin Maçka Yerleşkesi, Mustafa Kemal Amfisi’nde saat 19.00’da gerçekleştirilecek.
Bilet fiyatlarının öğrenci 5 TL, sivil 10 TL olarak belirlendiği etkinlik programı şöyle:

2 Nisan 2009 (Perşembe) : Navid Mosmer - Kemal Alaçayır - Erdal Erzincan

3 Nisan 2009 (Cuma) : Etni-Ka - İsmail Altunsaray - Hasbihal Topluluğu

4 Nisan 2009 (Cumartesi): Erkan Çanakçı - Hüseyin-Ali Rıza Albayrak - Cengiz Özkan

5 Nisan 2009 ( Pazar ): Orhan Bilge - Bengi Bağlama Üçlüsü - Erkan Oğur/İsmail Hakkı Demircioğlu

Konser günleri kapıdan da alınabilecek olan biletler ayrıca haftaiçi 11:30-14:30 saatleri arasında 75. Yıl Ögrenci Merkezi - İTÜ Ayazağa Yerleşkesi/Maslak, Yabacı Diller Yüksekokulu Kantini - İTÜ Maçka Yerleşkesi/Maçka adreslerinden ve Beyoğlu’ndaki Elvis Müzik’ten temin edilebilir. (http://www.baglamagunleri.itu.edu.tr ve 0506 784 00 30)

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.