Cizre itirafçısı tutuklandı

Cizre'nin Kuştepe köyünde yapılan ve 20 kemik parçasının bulunduğu kazılarla ilgili gözaltına alınan itirafçı Adem Yarkın'ın tutuklandığı bildirildi. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Cizre'deki kazılarla ilgili yürütülen soruşturmada "gizlilik" kararı aldı.
Yayınlanma tarihi: 2 Nisan 2009 Perşembe, 13:41

Bir süre önce, bir tanığın Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı başvuru sonucu Kuştepe köyünde yapılan ve 20 kemik parçasının çıktığı kazılarla ilgili olarak başlatılan soruşturma sürüyor.

Soruşturma kapsamında, gözaltına alınan terör örgütü itirafçısı Adem Yarkın polisteki sorgusunun ardından sevk edildiği mahkemece, ''adam öldürmek'' suçundan tutuklandı.
Bir süre önce gözaltına alınan ve bugün çıkartıldıkları mahkemece ''faili meçhul cinayetlere karışmak'' suçundan cezaevine gönderilen terör örgütü itirafçıları Abdülhakim Güven ve Hıdır Altuk'un da aynı soruşturma kapsamında tutuklandığı öğrenildi.

Gizlilik kararı alındı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, daha önce de Kayseri İl Jandarma Komutanı Albay Cemal Temizöz ile Cizre'nin eski belediye başkanı Kamil Atak ve oğlu Temel Atak tutuklanmıştı.

Bu arada, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Cizre'deki kazılarla ilgili yürütülen soruşturmada, ''gizlilik'' kararı aldı.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.