Erdoğan, Rusya'ya ve Gürcistan'a gidecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kafkasya'daki gelişmelerle ilgili olarak Rusya Federasyonu ve Gürcistan'a gidecek. Erdoğan, Rusya Başbakanı Putin ile Gürcistan Devlet Başkanı Saakaşvili ile görüşecek. Erdoğan'a, Dışişleri Bakanı Ali Babacan da katılacak.

13 Ağustos 2008 Çarşamba, 12:59

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Kafkasya'daki gelişmelerle ilgili olarak Rusya Federasyonu ve Gürcistan'a gitmesiyle ilgili olarak Başbakanlık Basın Merkezi açıklama yaptı. Başbakanlık Basın Merkezi'nden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:
''Sayın Başbakanımız, Gürcistan'da yaşanan son gelişmeleri değerlendirmek üzere bugün Moskova'ya hareket edecektir. Sayın Başbakanımızın, Rusya Federasyonu Başbakanı Sayın Putin ile ikili bir görüşme gerçekleştirmesi, arkasından da 14 Ağustos 2008 günü Gürcistan'ın başkenti Tiflis'e geçerek, Devlet Başkanı Sayın Saakaşvili ile bir görüşme gerçekleştirmesi öngörülmektedir. Sayın Başbakanımızın Moskova ve Tiflis ziyaretlerinin, bölgede sürdürülebilir bir barış ve istikrar ortamının tesisine katkı sağlayacağı değerlendirilmektedir.''