"Emekli maaşları iyileştirilecek mi?"

CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in sözlü olarak yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde emeklilerin maaşlarının iyileştirilmesi için ek zam yapılıp yapılmayacağını TBMM gündemine getirdi.
Yayınlanma tarihi: 29 Nisan 2009 Çarşamba, 10:25

CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz, 5510 Sayılı ''Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu''nun (SSGSSK) yürürlüğe girmesi ile sosyal yardım zammı kaldırılan emeklilerin maaşlarının iyileştirilmesi için ek zam yapılıp yapılmayacağını TBMM gündemine getirdi.

Ağyüz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in sözlü olarak yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, 2000 yılından önce emekli olanların maaşlarının iyileştirilmesi için yapılması düşünülen ''İntibak Yasası''nın söz verildiği halde neden geciktirildiğini öğrenmek istedi.

Ekonomik krizin olumsuzluklarını, emeklilerin ve çalışanların derinden yaşadığını belirten Ağyüz, ''Yaşamsal önemi olan 'Ekonomik Paket' düzenlemeyi düşünüyor musunuz?'' diye sordu.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.