Aynı aileden ve 2 erkek

Otopsi sonucuna ilişkin haber, Münevver cinayetinde deprem etkisi yarattı, soruşturmanın seyrini değiştirdi. Cesetteki bulgular tüyler ürpertecek türden. Genç kızın tırnaklarından alınan doku örnekleri, aynı aileden iki erkeği işaret etti.

23 Mayıs 2009 Cumartesi, 10:10

İstanbul'da hunharca işlenen Münevver Karabulut cinayetinde, ortaya çıkan her detay şaşkınlık yaratıyor. Genç kızın cesedinde yapılan biyolojik incelemede, katile giden yolda en önemli ipuçlarına ulaşıldı. Akşam'ın haberine göre, ilk tespitlerde birden fazla katil söz konusu. genç kızın tırnak aralarındaki doku örnekleri ise aynı aileden iki erkeğe ait.

Parçalanmış cesedi 3 Mart günü, Etiler'de bir çöp konteynırında bulunan Münevver Karabulut'un Adli Tıp Kurumu'ndaki biyolojik inceleme raporu soruşturmanın seyrini değiştirdi. Biyolojik İhtisas Dairesi'nin hazırladığı raporda genç kızın cesedi üzerinde birden fazla kişiye ait saç ve doku izine rastlandı.

 

Saldırgan direndi

Genç kızın boynunda, yanağında ve omzunda yine çok kişiye ait tükürük örnekleri bulundu. Münevver'in tırnak aralarından alınan doku örneklerinin DNA incelemesi sonucunda aynı aileden iki erkek kişiye ait bulgular saptandı. Genç kızın cinayet öncesi katilleriyle boğuştuğu düşünülüyor.


Babadan doku örneği

Bu tespitler üzerine, 2.5 aydır iz süren polis, soruşturmayı derinleştirdi. Gömleğinde kan izleri bulunan ve 'cinayete iştirak' suçlamasıyla cezaevine giren baba Ahmet Nida. G.'nin saç, doku ve tükürük örnekleri alınacak. Cinayetin bir numaralı şüphelisi, firari Cem G.'nin arkadaşları ve yakınları da DNA testine tabi tutulacak.


Anne panikte, dönemez

Katil zanlısı Cem G.'nin annesi Tülay Makbule G., cinayetin hemen ardından gittiği Rusya'dan hala dönmedi. Üst düzey bir emniyet yetkilisi AKŞAM'a önemli açıklamalarda bulundu, annenin de Türkiye'ye dönemeyeceğini ima etti: 'Çocuklarının eğitimini öne sürerek Rusya'ya gitti. Türkiye'ye giriş yapmamasının en büyük nedeni tutuklanma korkusu. Eşi Ahmet G.'nin tutuklanmasından sonra paniğe kapıldı. Oğlu yakalanana kadar Türkiye'ye gelmeyebilir.
 

Özel akip her gün valiye bilgi veriyor

İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın talimatıyla, tüm Türkiye'nin yakından izlediği Münevver Karabulut cinayetini aydınlatmak için özel bir ekip kuruldu. Her yerde katilin izini süren ekip, cinayetle ilgili düzenli olarak İstanbul Valisi Muammer Güler ve İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'a bilgi aktarıyor. Vali Güler ile Cerrah'ın da gelişmeleri anında Bakan Beşir Atalay'a rapor ettikleri öğrenildi.
 

Bu cinayet planlanmıştı

Cinayette birden fazla kişi olduğu yönündeki rapora şaşırmadığını belirten baba Süreyya Karabulut şunları söyledi: Bugüne kadar kızımın bir kişi tarafından öldürülmediğini söylüyordum. Adli Tıp raporu bizi doğruladı. Bu cinayet planlanmıştı. Cinayetten sonrası deliller karartıldı, Cem ortadan kayboldu. Cem'in tek başına kızımı katletmesi zaten mümkün değildi. Mutlaka bir veya birkaç kişi ona yardım etti. Kızım Garipoğlu ailesinin çok önemli bir sırrını bildiği için katledildi.

 

Adli Tıp raporu

AA'dan alınan bilgiye göre, Adli Tıp Kurumu'ndan verilen ölüm raporunda, Münevver Karabulut'un cesedi üzerinde yapılan incelemede başka kişilere ait olduğu belirlenen doku ve tükürük örneklerinin ortaya çıkması üzerine, soruşturmayı sürdüren Cumhuriyet savcısının, Cem G'nin 3 arkadaşının ikinci kez ifadelerine başvurduğu belirtildi.

Bu 3 kişinin kan ve doku örneklerinin alınmasına, ayrıca her gün ikamet ettikleri yerdeki polis merkezine giderek, adli kontrol defterine imza atmalarına karar verildiği öğrenildi.
Münevver Karabulut'un birden fazla kişi tarafından öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerinde duran polisin, kırmızı bültenle aranan Cem G'nin yakınlarına yönelik teknik ve fiziki takibi sürdürdüğü, firari şüpheli Cem G'nin yakalanmasına yönelik çalışmalara da devam edildiği bildirildi.