Batan Ro-Ro gemisinde son cesede ulaşıldı

''Hayat N'' adlı Ro-Ro gemisinin 14 Eylül'de Balıkesir'in Bandırma ilçesi açıklarında batması sonucu kaybolan son kamyoncunun cesedine de ulaşıldı. Bu arada, batan geminin deniz altında parçalanarak çıkartılması çalışmalarına devam ediliyor.

23 Mayıs 2009 Cumartesi, 13:00

Alınan bilgiye göre, batan geminin parçalanması işinde görev alan dalgıçlar, geminin orta katında bir araç içinde sıkışmış erkek cesedi olduğunu fark etti. Dalgıçların 4 saatlik çalışma sonucu denizden çıkardıkları Yahya Özoğlu'na ait ceset, Bandırma Limanı'na getirildi. Özoğlu'nun cesedi, daha sonra Kapıdağ devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Bandırma Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, durumu Yahya Özoğlu'nun Dursunbey ilçesinde yaşayan ailesine bildirdi.

Bu arada, batan geminin deniz altında parçalanarak çıkartılması çalışmalarına devam ediliyor. Batan geminin parçaları kesilerek Bandırma Liman İşletme Müdürlüğü'ne ait yeşil fenere getiriliyor, oradan da kamyonlara yüklenerek hurda olarak Ankara'ya gönderiliyor.
 

Olay

Bandırma-Ambarlı seferini yapan ''Hayat N'' adlı Ro-Ro gemisi, 14 Eylül 2008'de Bandırma Limanı'ndan çıkış yaptıktan kısa süre sonra batmış, kazada kamyon sürücülerinden Özer Erdoğan ölmüş, Necati Kalın, Şevki Gönüllü, Murat Karaca ve Yahya Özoğlu kaybolmuştu.
Necati Kalın'ın cesedi olaydan 16 gün sonra kıyıyı vurmuş, Murat Karaca'nın cesedi de yakıt boşaltma çalışması yapan dalgıçlarca 5 Ekim 2008'de gemiden çıkarılmıştı. Şevki Gönüllü'nün cesedi ise 12 Şubat'ta, geminin tekrar yüzdürülmesi için yürütülen çalışmalar sırasında kamyonların bulunduğu bölümdeki variller arasına sıkışmış halde bulunmuştu.