Depeche Mode solisti ameliyat oldu

Dünyaca ünlü İngiliz topluluk Depeche Mode'un solisti Dave Gahan'ın mesanesinde bulunan kötü huylu tümör ameliyatla alındı.

28 Mayıs 2009 Perşembe, 13:33

Grubun resmi internet sitesi ve BBC'de yer alan haberlere göre, turnesinin 9 durağındaki konserleri iptal eden topluluğun solisti Dave Gahan, yapılan testlerde mesanesinde ''düşük risk grubunda'' kötü huylu tümörün tespit edilmesi nedeniyle ameliyat edildi.

İngiliz elektronik müzik topluluğunun 47 yaşındaki tanınmış solistinin kanser nedeniyle cerrahi operasyon geçirdiği ve tümörün alındığı bildirildi. Sanatçının 8 Hazirana kadar dinleneceği belirtildi.

Topluluğun ''Tour of the Universe'' adlı turnesine ise o tarihten itibaren Almanya'nın Leipzig kentinden başlanacağı kaydedildi.

Depeche Mode topluluğunun aralarında İngiltere ve İstanbul konserlerinin de bulunduğu konserleri iptal edilmiş, bazı konserleri ise ertelenmişti. Topluluk, ayrıca Hollanda'da 31 Mayısta gerçekleştirilmesi planlanan Pinkpop Festivalindeki gösterisini de iptal etmişti.

 

Hayranlarına teşekkür

Topluluğun resmi internet sitesinde yer alan duyuruda da Dave Gahan'ın yaşadığı sağlık sorunları ve geçirdiği ameliyattan söz edildi.

Sitede, ''Dave Gahan, hayranlarına destekleri, anlayışları ve sabırlarından dolayı teşekkür ediyor'' denilerek, elde olmayan sebeplerden dolayı yapılmak zorunda kalınan iptal ve ertelemelerden üzüntü duyulduğu aktarıldı.

Yazıda, ''Depeche Mode turnesine 8 Haziran 2009 tarihinde Almanya'nın Leipzig kentinden başlayacağını bildirmekten mutluluk duyar'' denildi.

Grubun 14 Mayısta İstanbul'da konser vermesi planlanıyordu. Konser, sanatçının rahatsızlığı nedeniyle gerçekleştirilememişti.