FB Ülker seride 2-0 önde

Beko Basketbol Ligi play-off yarı final ikinci maçında Fenerbahçe Ülker, Türk Telekom'u 85-79 yenerek seride durumu 2-0'a getirdi.

28 Mayıs 2009 Perşembe, 18:07

Karşılaşma top kayıpları ve yanlış şut seçimleriyle başladı. İki takım da çemberi bulmakta zorlandı. Maçın 3. dakikası, ev sahibi takımın 4-2'lik üstünlüğüyle geçildi. Ancak Sarı-Lacivertlilerde Solomon ve Mirsad'ın oyuna girmesi, dengeleri değiştirdi. Türk Telekom'da Lang'in de boyalı alandaki çabası, karşılıklı basketler getirdi. Periyodun sonlarına doğru Gren ve Rasim'in katkılarıyla Fenerbahçe Ülker, birinci periyodu 31-21 önde tamamladı.

İkinci periyoda sert savunma yaparak başlayan Türk Telekom, rakibinin hızını kesmeyi başarsa da sayı bulmakta zorlanınca aradaki farkı kapatamadı. Fenerbahçe Ülker, Oğuz ve Mirsad ile dış şutlardan bulduğu sayılarla rahatlarken, 14. dakikayı Sarı-Lacivertliler 13 sayı farkla 38-25 önde geçti. İlk maçta 30 sayıyla oynanan El Amin ve Tutku'nun boş atışları karşısında ribaundlarda ezici bir üstünlük kuran Fenerbahçe Ülker, devreyi 47-36 önde kapadı.

3. periyoda Serkan'ın peşpeşe ürettiği sayılarla başlayan Türk Telekom, aradaki farkı 4 sayıya kadar düşürdü. 48-52. Başkent temsilcisi, Lang ve El Amin'in sayılarıyla da periyodun son dakikasına girilirken ilk kez öne geçti: 58-57. Ancak Fenerbahçe Ülker, Oğuz ile periyodun son saniyelerinde bulduğu basketle bu periyodu da önde bitirmeyi başardı: 60-61.

Fenerbahçe Ülker'den Oğuz, Türk Telekom'dan Serkan son periyotta da hızlarını kesmedi. Arka arkaya boş dönülen hücumlara sarı-lacivertliler Preldzic ile dur derken, Serkan'ın üçlüğüne Fenerbahçe Ülker Mirsad ile karşılık verdi. El Amin ve Serkan'ın 2 kritik atışı sayıya çevirememesi ve Solomon ile Ömer Aşık'ın isabetli serbest atışları ile Fenerbahçe Ülker sahadan 85-79 galip ayrıldı.

İki takım arasında play-off yarı final serisinin 3. maçı 31 Mayıs Pazar günü saat 20.00'de oynanacak.