"IMF ile çalışmaların devam ettiğini öğrendik"

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, ''Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Babacan ile yaptığımız görüşmede, IMF ile ilgili çalışmaların devam ettiğini öğrendik'' dedi.

28 Mayıs 2009 Perşembe, 19:38

TÜSİAD heyetinin, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ı ziyaretinin ardından TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Ankara'da hükümet yetkilileriyle yapılan görüşmeler konusunda açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerin, IMF konusunda Bakan Babacan ile görüşmelerinin içeriğini sorması üzerine, Yalçındağ, IMF konusunun bir süreç olduğunu ve bu süreç çerçevesinde çalışmaların devam ettiğini öğrendiklerini söyledi. Arzuhan Doğan Yalçındağ, hükümetin yapısal reformlar konusunda da çaba içinde olduğunu gözlemlediklerini kaydetti.

Hükümet yetkilileriyle yaptıkları görüşmelerde bir başka önemli konu olarak Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunun bir an önce yasalaşması konusunun ele alındığını ifade eden TÜSİAD Başkanı Yalçındağ, TBMM tatile girmeden önce bu yasaların çıkarılabileceği izlenimi edindiklerini belirtti. Yalçındağ, hükümet yetkililerinin bu konuda kendilerinden muhalefet partileriyle görüşmelerini istediklerini kaydetti.

TÜSİAD yetkilileri, bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığındaki görüşmelerinde kıdem tazminatı konusunun gündeme geldiğini ve görüşmede Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'in kazanılmış haklar kaybolmamak şartıyla kıdem tazminatı üzerinde bir çalışma yapıldığını söylediğini aktardılar.