Hava ısınmaya devam ediyor

Meteorolojiye göre yurt genelinde sıcaklıklar 4 ila 6 derece artacak. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, Yurdun kuzeydoğu kesimleri ile akşam saatlerinden sonra Edirne ve Kırklareli çevrelerinde aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

29 Mayıs 2009 Cuma, 07:09

Hava sıcaklığında, yurt genelinde artışlar beklenirken, rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla yurdun batı, iç ve güneydoğu kesimlerinde güney ve batı yönlerden ara sıra orta kuvvette esecek.
 

Bölgelerde hava

Marmara:
Az bulutlu ve açık, öğleden itibaren bölge geneli parçalı bulutlu, akşam saatlerinden sonra Edirne ve Kırklareli çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Ege: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra Kuzey Ege'nin iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzeybatısı parçalı bulutlu geçecek.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık geçecek.

Batı Karadeniz: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra bölgenin iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek

Orta ve Doğu Karadeniz: Doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Doğu Anadolu: Kuzey ve doğusu parçalı çok bulutlu, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçecek.