Ve şampiyon belli oluyor

Turkcell Süper Lig'de 2008-2009 sezonu şampiyonu bugün oynanacak karşılaşmaların ardından belli olacak. Şampiyonluğun en büyük adayı Beşiktaş deplasmanda Denizlispor'a konuk olacak. Şampiyonluğun bir diğer adayı Sıvasspor ise İstanbul'da Galatasaray ile karşılaşacak. Matematiksel olarak şampiyonluk şansı halen devam eden Trabzonspor da sahasında Fenerbahçe'yi ağırlıyor.

30 Mayıs 2009 Cumartesi, 08:34

Turkcell Süper Lig'in 2008-2009 sezonunun şampiyonunun belli olacağı karşılaşmaların tümü bu akşam saat 20.00'de başlayacak. Şampiyonun, Şampiyonlar Ligi'ne gidecek son takımın ve yeni adıyla UEFA Avrupa Ligi'ne gidecek son takımın belli olacağı karşılaşmalar büyük bir heyecanla bekleniyor.


Beşiktaş, Denizli'de tur peşinde

Şampiyonluğun en büyük adayı Beşiktaş, bugün saat 20.00'de başlayacak karşılaşmada Denizlispor ile deplasmanda karşılaşacak. "kara kartallar" karşılaşmadan galip ayrılmaları halinde diğer maçların sonuçlarına bakılmaksızın 2008-2009 sezonunun şampiyonu olacak. Siyah beyazlı ekip maçtan bir puan ile ayrıldığında ise İstanbul'da oynanacak Galatasaray - Sıvasspor maçından gelecek haberi bekleyecek.

Turkcell Süper Lig'de en son 2002-2003 sezonunda şampiyonluk ipini göğüsleyen "kara kartallar" bugün Denizli'den istediği sonucu almaları halinde 6 yılın ardından taraftarlarına şampiyonluk sevincini yaşatacak.

Beşiktaş, bu sezon şampiyon olması halinde 1959'da başlayan ligdeki 11. şampiyonluğuna ulaşacak.


Sıvasspor umudunu kaybetmiyor, Galatasaray UEFA Kupası için oynuyor

Beşiktaş'ın şampiyonluk yolundaki en büyük rakibi Sıvasspor, bu akşam İstanbul Ali Sami Yen Stadı'nda Galatasaray'a konuk oluyor. İki takım içinde büyük önem taşıyan karşılaşma "yüksek gerilime" neden olabilecek nitelikte.

Lider Beşiktaş'ın 2 puan gerisinde bulunan Sıvasspor'un şampiyonluğunu ilan etmesi için galip gelmesi yetmiyor. Beşiktaş'ın Denizli'de puan kaybetmesini bekleyecek olan "kırmızı beyazlılar" Ali Sami Yen'den üç puan çıkarmak zorunda.

Sıvasspor bu maçta puan kaybetmesi halinde sadece şampiyonluk şansının yanında, Şampiyonlar Ligi'e katılma hakkınıda tehlikeye atacak. "Yiğidolar", Ali Sami Yen'den 3 puan çıkaramaması durumunda Trabzonspor'un Fenerbahçe karşısında puan kaybetmesini bekleyecek.

Ali Sami Yen'de oynanacak karşılaşmayı Cüneyt Çakır yönetecek.


Trabzonspor'da ilk hedef Şampiyonlar Ligi

Ligin son haftasında sahasında Fenerbahçe ile kaşılaşacak olan Trabzonspor, Fenerbahçe karşısında kazanıp ikinci sıradaki Sıvasspor'un Sami Yen deplasmanında puan kaybetmesini bekleyecek.

Şampiyonluk şansını geçen haftanın ardından "mucizelere" bırakan Trabzonspor, ligi ikinci sırada bitirirse, 2004-2005 ve 2005-2006 sezonunundan sonra üçüncü kez Avrupa Şampiyonlar Ligi ön eleme turu maçları oynayacak.

Fenerbahçe'de ise hesaplar UEFA Avrupa Ligi'ne 3. eleme turundan katılmanın hesapları yapılıyor. Ligde 58 puanla 4. sırada bulunan "sarı kanaryalar", ligde matematiksel olarak şampiyonluk şansı devam eden Trabzonspor karşısında galip gelip, diğer maçların sonuçlarını beklemeden, ligi 4. sırada bitirerek, UEFA Avrupa Ligi'ne 28-29 Temmuz, 4-5 Ağustos 2009 tarihlerinde yapılacak 3. eleme turundan katılmak istiyor.