ÖSS ve SBS tedbirleri açıklandı

Ankara Valiliği, 14 Haziran Pazar günü saat 09.30-12.30 arasında tek oturum halinde yapılacak Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ile 6-7-13 Haziran tarihlerinde saat 10.00'da tek oturum halinde yapılacak olan Seviye Belirleme Sınavları (SBS) ile ilgili olarak alınacak tedbirleri belirledi.
Yayınlanma tarihi: 3 Haziran 2009 Çarşamba, 07:22

Ankara Valiliği, 14 Haziran Pazar günü yapılacak Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ile 6-7-13 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Seviye Belirleme Sınavları (SBS) ile ilgili olarak alınacak önleere ilişkin açıklamada bulundu.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, sınav günleri toplu taşıma araçlarının sayıları artırılarak adayların sınavların yapılacağı bölgelere kolayca ulaşmaları sağlanacak. Sınav süresince sınav merkezleri çevresinde seyyar satıcıların bağırarak satış yapmalarına izin verilmeyecek, inşaatlarda gürültülü çalışma yapılması engellenecek, bu arada Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü yetkilileri ile işbirliği yapılarak sınav merkezleri yakınında trenlerin siren çalması önlenecek, sınav merkezlerine öğrencilerin cep telefonuyla girmelerine izin verilmeyecek, İl Sağlık Müdürlüğünce sınav yapılacak bölgelerde gerekli önlemler alınacak.

Ankara Valiliği, sınav günleri alınacak diğer önlemleri ise şöyle sıraladı:
Sınav yapılacak binalar sınav yöneticileri tarafından saat 07.00'den itibaren açık tutulacaktır. Güvenlik güçleri de sınav binalarında en geç saat 07.30'da hazır bulunacaklardır. ODTÜ merkezinden 70 araçla sınav binalarına dağıtılacak olan soruların yerlerine ulaştırılması ve sınav bitiminde de tekrar ODTÜ merkezine aynı şekilde dönüşümünün sağlanması için gerekli güvenlik tedbirleri alınacaktır.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.