İstanbullu toprağa verildi

Türkiye Gazeteciler Cemiyetinin (TGC) Onursal Üyesi Dr. Emin İstanbullu'nun cenazesi toprağa verildi. Mecidiyeköy'deki evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu yaşamını yitiren İstanbullu'nun (83) cenazesi, Şişli Camisi'nde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet'teki aile kabristanına defnedildi.

31 Ağustos 2008 Pazar, 12:25

Türkiye Gazeteciler Cemiyetinin (TGC) Onursal Üyesi Dr. Emin İstanbullu'nun cenazesi toprağa verildi.
Mecidiyeköy'deki evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu yaşamını yitiren İstanbullu'nun (83) cenazesi, Şişli Camisi'nde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet'teki aile kabristanına defnedildi.
İstanbullu'nun cenaze törenine, eşi Nuran ve oğlu Tahsin İstanbullu ile kızı Fisün İstanbullu Dinçer, yakınları ve meslektaşları katıldı.
Dr. Emin İstanbullu, 1925 yılında Merzifon'da doğdu. Basın çalışanlarına yönelik sağlık hizmetlerine önemli katkılarından dolayı TGC'nin fahri üyeliğine seçildi.
Tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde yapan İstanbullu, asistan olarak uzman doktorluk çalışmasını İstanbul Cerrahpaşa Hastanesinde tamamladı. SSK İstanbul Gedikpaşa Dispanserindeki çalışmalarında ve başhekimlik dönemlerinde 1962-1978 yılları arasında TGC'nin ''Cemiyet Doktoru'' olarak SSK adına sağlık hizmeti verdi.
İstanbullu, bu hizmetini SSK Okmeydanı Hastanesi başhekimlik görevi sırasında da sürdürdü. Tercüman gazetesinde günlük sağlık köşe yazıları yazan İstanbullu, SSK'dan emekli olduktan sonra özel bir hastanenin başhekimliğini yaptı.