'Nükleer santral'e protesto

Yeşiller Partisi, 24 Eylülde teklif süreci sona erecek olan nükleer santral ihalesini protesto etmek amacıyla, ''Nükleer İhaleyi Durdurun'' kampanyası başlattı. Yeşiller Partisi Eş Başkanı Ümit Şahin, Yeşiller Partisi olarak 22 gün sürecek yeni bir kampanya başlattıklarını, nükleer santral ihalesine kadar uyumayacaklarını ve sürekli eylemde olacaklarını söyledi.

03 Eylül 2008 Çarşamba, 11:12

Yeşiller Partisi Eş Başkanı Ümit Şahin, nükleer santral ihalesi sonuçlanırsa; Türkiye'nin, sonunun hiç de iyi bitmeyeceğini, ülkenin kirli bir nükleer maceraya sürüklenmiş olacağını iddia etti. Türkiye'nin sürüklendiği nükleer tehdide ilişkin sürekli eylem yapacaklarını dile getiren Şahin, şöyle devam etti:
''Türkiye'yi nükleer karanlığa sürükleyen AKP hükümeti ve gözlerini bürüyen kar hırsıyla ihale kapısında bekleyen şirketler, meydanın boş olmadığını zaten biliyorlar. Sadece Yeşiller değil, bütün nükleer karşıtları, Türkiye'nin bu tehlikeli yoldan geri dönmesi amacıyla kamuoyunu ve hükümeti uyarmak için 24 Eylüle kadar seslerini giderek daha fazla yükseltecekler. Biz de Türkiye'nin bundan önce defalarca nükleer maceraya sürüklenmesini önlemiş nükleer karşıtı hareketin bir parçası olan Yeşiller olarak, nükleerci hükümete ve nükleerci şirketlere cevabımızı uyumayarak, nükleere karşı sürekli eylemde olduğumuzu göstererek veriyoruz.''

Ümit Şahin, kampanya merkezi olan Yeşil Ev'in 24 saat açık olacağını ve sürekli tutulacak eylem nöbetinin internetten canlı olarak yayınlanacağını da kaydetti.