Kart barışında sürpriz gelişme

Bugün sona eren kart borçlarının yapılandırılmasında BDDK'nın uyarılarını dikkate alan bankalar vadeyi uzattı
Yayınlanma tarihi: 7 Eylül 2009 Pazartesi, 14:08

Finansbank'ın, kredi kartı borçlarının yapılandırılmasına ilişkin başvuru süresini uzattığı bildirildi.

Finansbank'tan yapılan açıklamada, 5915 sayılı Banka Kartı ve Kredi Kartları Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile eklenen geçici 5. madde ile getirilen kredi kartı borçlarının ödenmesine ilişkin özel ödeme imkanından yararlanabilmek için başvuru süresinin sona erdiği hatırlatıldı.

Açıklamada, 'Bankamız 31 Mayıs 2009 tarihinden önce noter kanalı ile ihtar çekilmiş veya kanuni takibe geçilmiş olan kredi kartı müşterilerimizin yasadan yararlanma başvurularını 11 Eylül 2009 akşamına kadar kabul etmeye devam edecektir' denildi.

Bu arada diğer bankaların da Finansbank'ı izlemesi bekleniyor.

Yapı Kredi, kredi kartı borcu yapılandırma süresini uzattı

Yapı Kredi, kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin başvuru süresini kendi inisiyatifi çerçevesinde, 30 Eylül Çarşamba gününe kadar uzattı.

Bankadan yapılan yazılı açıklamaya göre, Yapı Kredi müşterileri, 30 Eylül 2009'a kadar kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılması için başvuruda bulunabilecek.

5915 sayılı Banka Kartı ve Kredi Kartları Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile eklenen geçici 5. maddeyle getirilen kredi kartı borçlarının ödenmesine ilişkin özel ödeme imkanı için başvuru süresi 4 eylülde sona ermişti.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.