Sonbahar'a 32. ödül

Genç yönetmen Özcan Alper'in 2008 tarihli ilk filmi ''Sonbahar'', Hollanda'nın Leeuwarden şehrinde düzenlenen 31. Noordelijk Film Festivali'nde ''En İyi Film'' ödülünü kazandı.
Yayınlanma tarihi: 17 Kasım 2009 Salı, 09:35

Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden yönetmenlerin ilk ve ikinci uzun metrajlı filmlerinin yarıştığı ve 11-15 Kasım'da gerçekleştirilen festivalde, ''Bölgelerarası Yarışma'' jürisinin değerlendirmesi sonucu ''Sonbahar'' filmi ve yönetmeni Özcan Alper, altın Matad'or ve 10 bin avro ödüle layık görüldü.

''İçimizdeki ve dışımızdaki sınırları keşfetmek bir ömür sürer'' sloganıyla bu yıl 31. kez düzenlenen festivalin yarışma jürisinde, İzlanda Film Merkezi yöneticisi Laufey Gudjonsdottir, Variety dergisi ve cineuropa.org'dan Lüksemburglu film yazarı Boyd of Hoeij, Hollandalı görsel sanatçı Kie Ellens ve yönetmen David Verbeek ile Polonya'dan Torun Film Festivali yöneticisi Kafka Jawaroska yer aldı.

Geliştirme aşamasında olduğu ''Gelecekte Uzun Sürer'' isimli ikinci uzun metrajlı film projesi için Selanik'te bulunan Özcan Alper, Hollanda'daki ödül törenine katılamadı.
Alper'in yeni projesi 16-18 Kasımda 50. Selanik Film Festivali çerçevesinde düzenlenen ''Crossroads Ortak Yapım Forumu''nda yer alıyor.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.