Kapat
A+ A-

İstanbul Cup'ta zafer Wozniacki'nin

"TEB BNP Paribas İstanbul Cup" Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası tekler finalinde İtalyan Roberta Vinci'yi 6-1'lik setlerle 2-0 yenen Danimarkalı Caroline Wozniacki, şampiyon oldu.
Yayınlanma tarihi: 21 Temmuz 2014 Pazartesi, 04:35

[Haber görseli]

"TEB BNP Paribas İstanbul Cup" Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası'nda teklerde turnuvanın 1 numaralı seri başı Danimarkalı Caroline Wozniacki mutlu sona ulaştı.

Koza World of Sports Arena'da gerçekleştirilen turnuvanın son gününde merkez kortta oynanan tekler finalinde Wozniacki, turnuvanın 2 numaralı seri başı İtalyan Roberta Vinci'yi 6-1'lik setlerle 2-0 yendi.

Karşılaşmaya iyi başlayan Danimarkalı tenisçi, bir kez rakibinin servisini kırarak, 3. oyun sonunda 3-0 öne geçti. Vinci servis kullandığı 4. oyunu alırken, 5. oyunda 40-15 geriye düşen Wozniacki, geriden gelerek oyunu aldı ve rakibinin servisini kırmasına izin vermedi. 6. oyunda rakibinin servisini bir kez daha kıran Wozniacki, basit hatalar yapan rakibi karşısında servis kullandığı 7. oyunu da alarak, 39 dakika süren ilk seti, 6-1 kazandı.

İkinci sette de iyi oyununu sürdüren Wozniacki, 3. oyunda rakibinin servisini kırarak 2-1 öne geçti. Servis kullandığı 4. oyunu alan Danimarkalı tenisçi, 5. oyunda rakibinin servisini bir kez daha kırarak, skoru 4-1 yaptı. 40-15 geriden gelerek servis kullandığı 6. oyunu alan Wozniacki, 7. oyunda da rakibinin servisin kırarak, ikinci seti 6-1, 1 saat 7 dakika süren maçı da 2-0 kazandı.

Karşılaşma öncesi kura atışını 41 yaşındaki efsanevi oyuncu Monica Seles yaptı. (ntvspor)

Cumhuriyet İMECESİ