Kapat
A+ A-

'Trump, Putin'i ağırlamayı dört gözle bekliyor'

Beyaz Saray'dan Putin'in Moskova davetine yanıt geldi.
AA
Yayınlanma tarihi: 27 Temmuz 2018 Cuma, 21:45

[Haber görseli]

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Huckabee Sanders, ABD Başkanı Donald Trump'ın önümüzdeki yıl Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 'i Washington'da ağırlamaya hazır olduğunu ve davet alması durumunda Moskova'ya resmi ziyarette bulunabileceğini açıkladı.

Sanders açıklamasında, "Başkan Trump, Başkan Putin 'i önümüzdeki yılbaşından sonra Washington'da ağırlamayı dört gözle bekliyor ve resmi davet alması durumunda Moskova'yı ziyaret etmeye açıktır" ifadelerini kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Putin , "Trump'ı, Moskova 'ya davet etmeye hazırız. Bu daveti zaten aldı. Ben söyledim" ifadelerini kullanmıştı.

Hafta içinde Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton da Trump ile Putin arasında bir sonraki görüşmenin Rusya'nın ABD başkanlık seçimlerine karıştığı iddialarına ilişkin soruşturmanın sonuçlanmasından sonra olabileceğini belirtmişti.

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de Putin ile görüşmesinin ardından Trump'ın, danışmanı Bolton'a, Putin 'i Washington'a davet etmesi talimatını verdiği belirtilmişti.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Etiketler:

Putin, Moskova, davet

Şu Anda Okunanlar

Henüz okumadığınız ancak diğer okurların şu anda en çok tıkladıkları haberler. Daha fazlası…

Şu Anda Okunanlar

Henüz okumadığınız ancak diğer okurların şu anda en çok tıkladıkları haberler. Daha fazlası…

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler