Rusya'yı karıştıran tweetler

Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev'in Twitter hesabı 'hack'lendi. İnternet korsanları, Medvedev'in adından istifa tweetleri attı.
Bunlarla da ilgilenebilirsiniz
Yayınlanma tarihi: 14 Ağustos 2014 Perşembe, 13:38

[Haber görseli]Hackerlar, Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev'in Twitter hesabını ele geçirip, Başbakan'ın istifa ettiğini yazdılar. Sosyal paylaşım sitesinde Medvedev'in ağzından yazılan istifa açıklamasında, bu kararının nedeni olarak hükümetin yaptıklarından utanması gösterildi.

Medvedev, Devlet Başkanı Vladimir Putin'in hükümet üyeleri ve milletvekilleriyle toplantısına katılmak için Yalta'da bulunuyor. Aynı şekilde Ekonomi ve Gelişim Bakanı Yardımcısı Sergey Belyakov geçtiğimiz günlerde hükümetin kararları yüzünden halktan özür diledi, Rus hükümetinin sözlerini tutmadığını ve bu yüzden utanç duyduğunu bildirmişti. Daha sonra Belyakov görevden alındı.

Hükümetten yapılan açıklamada, "Başbakan'ın Twitter hesabı hackerlar tarafından ele geçirildi. Bu hesaptan yapılan açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır. Problem üzerinde çalışıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamalarda sonuçların önlenmesi için gereken tüm önlemlerin alındığı belirtildi.

Rusya Devlet Başkanı'nın basın sözcüsü Dmitri Peskov Ria Haber'e yaptığı açıklamalarda, Kremlin'in Medvedev'in Twitter hesabındaki son mesajlarıyla ilgili bir bilgisi olmadığını belirterek, "Şu anda konuyla ilgili bilgi sahibi değilim. Büyük ihtimalle bu hackerların işi" diye konuştu.

A+ A-