Kapat
A+ A-

Almanya Dışişleri Bakanı yola çıkarken konuştu: Kaygılarımız sır değil

Temaslarda bulunmak için Ankara'ya gelen Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Twitter'dan paylaştığı Türkçe mesajda, "Türkiye büyük bir komşunun ötesinde, Almanya'nın da önemli bir partneridir" dedi.
Yayınlanma tarihi: 05 Eylül 2018 Çarşamba, 18:01

 [Haber görseli]

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Türkiye ile Almanya'nın ilişkileri daha da iyileştirmek için güçlü bir iradeye sahip olduğunu belirterek, "Türkiye büyük bir komşunun ötesinde, Almanya'nın da önemli bir partneridir." değerlendirmesinde bulundu.

[Haber görseli]

'BAZI GELİŞMELERİN BİZİ KAYGILANDIRDIĞI SIR DEĞİL'

Türkiye temaslarından önce Twitter'dan Türkçe mesaj paylaşan Maas, şunları kaydetti:

"Türkiye büyük bir komşunun ötesinde, Almanya'nın da önemli bir partneridir. İlişkilerimizi daha da iyileştirmek için güçlü bir iradeye sahibiz. Türkiye seyahatimle buna katkıda bulunmak istiyorum. Türkiye, bir komşudan fazla. Aynı zamanda önemli de bir partnerdir. Bilhassa insan hakları gibi bazı gelişmelerin bizi kaygılandırdığı sır değil. Bununla ilgili de konuşacağım. Şunu unutmamalıyız; Türkiye ile olan insani ilişkilerimiz o kadar yoğun ki ilişkilerimizin iyileştirilmesi için çok sıkı çalışmaya devam etmeliyiz".

[Haber görseli]

Heiko Maas, TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile görüştü. Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas'ı kabul etti.

[Haber görseli]

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Maas, Ankara Palas'ta ortak basın toplantısı düzenledi. İki mevkidaş, yarın İstanbul Alman Lisesinin 2018-2019 eğitim-öğretim yılı açılış törenine de katılacak.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Binali Yıldırım, Mevlüt Çavuşoğlu

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler