Kremlin, Trump yerine Obama'yı tercih etti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in tüm resmi çalışmalarını duyuran Kremlin’in resmi Twitter hesabından, ABD Başkanı Donald Trump değil eski başkan Barack Obama takip etmesi dikkat çekti.

(YHA)
09 Eylül 2018 Pazar, 09:50

Rusya il ABD arasındaki siyasi anlaşmazlıklar, Donald Trump'ın başkanlık döneminde neredeyse zirve yaptı. Amerika’da gerçekleşen seçimlere müdahale ettiği iddia edilen Rusya’nın Trump döneminde ilişkilerini arttıracağı düşünülüyordu. Ancak, Trump’ın göreve gelmesiyle birlikte Amerikan yönetimi, Rusya ile ilişkileri geliştirmek yerine daha sert politika izledi.

Rusya ise ABD’nin tüm saldırılarına karşılık vermeyi sürdürüyor. Rusya başkanlık sarayı olan Kremlin’in resmi Twitter hesabından ABD’ye mesaj niteliğinde bir durum gözleniyor. Putin’in tüm çalışmalarının duyurulduğu Kremlin’in Twitter hesabından Amerika Birleşik Devletleri’nin başkanlık ofisi olan ‘Beyaz Saray’ın resmi hesabı takip ediliyor. Ancak Kremlin’in hesabından Trump yerine ABD’nin eski başkanı Barack Obama’nın hesabı takip ediliyor. Trump ile gerilimin arttığı dönemde Kremlin’in Trump yerine Obama’yı takip etmesi Rusya’nın Trump’a tavır koyduğu yorumlarına neden oldu.