Melania Trump: Gazeteciler ailemin adını istismar ediyor

ABD Başkanı Donald Trump ilk günden itibaren küresel çapta medyanın bir numaralı haber konusu haline gelirken, eşi gazetecilerle komedyenleri 'Trump adını dillerine dolayıp gerçekleri çarpıtan fırsatçılar' olmakla suçladı.

13 Aralık 2018 Perşembe, 14:50

First lady Melania Trump, Fox News'dan Sean Hannity'ye verdiği röportajda, doğru bildiğini yapmaktan şaşmadığını ve kocasına tavsiyelerde bulunduğunu savundu.

Neden sık sık 'insanın kendisine sadık kalması' sözünü kullandığı sorusu üzerine ABD Başkanı'nın eşi şunları söyledi:

"Doğru olduğunu düşündüğüm şeyi yaparım. Kamuoyunda olsun medyada olsun eleştirileceğimi bilirim, ama doğru olanı ve ülke ile halk için doğru olduğuna inandığımı yaparım."

"O yüzden kendime sadık kalmaktan, neyin doğru neyin yanlış olduğu konusunda kendimi dinlemek istediğimden ve her gün anlamlı bir yaşam sürmekten söz ediyorum."

 

'BENİ BAZEN DİNLER, BAZEN DİNLEMEZ'

Haberleri takip ettiğini ve kendi perspektifini ABD Başkanı'na aktardığını dile getiren first lady, şöyle konuştu:

"Neler olup bittiğini takip ediyorum. Ve kocama tavsiyelerde bulunup en samimi fikirlerimi açıklıyorum. O beni bazen dinler bazen dinlemez."

Sputnikte yer alan habere göre kocası Donald Trump ile tarzlarının farklı olduğu ikazı üzerine "Hali tavrıyla bazen hemfikir olmuyorum ve bunu ona söylüyorum" diye ekledi.

Beyaz Saray'a taşındıktan sonra karşılaştığı zorluklar sorulduğunda, Melania Trump, baş sıraya 'fırsatçıları' koydu.

'Fırsatçılarla' kariyerlerini ilerletmek için kendisinin veya ailesinin adını 'istismar eden' komedyenleri, gazetecileri ve diğerlerini kast ettiğini belirten Bayan Trump, "Bu sizi yaralıyor mu" sorusunu da şöyle yanıtladı:

'TARİHİ ONLAR YAZIYOR'

"Yaralamıyor. Sorun şu ki, onlar tarihi yazıyor ve de doğru yazmıyorlar."

Kocasının 2020 başkanlık seçini kazanıp iki dönem başkanlık yapması ihtimalini değerlendiren Melania, "Bence kocam inanılmaz iş çıkarıyor. Ülke en iyi döneminde. O zaman sanırım ben de ülkenin iyi gitmeyi sürdürmesini isterim" dedi. Bu sözleriyle sosyal medyadan hem eleştiri hem de destek mesajları aldı.