Rusya: Putin ve Trump'ın görüşmesine hazırız

Rusya Devlet Başkanı Basın sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ABD Başkanı Donald Trump görüşmesine ilişkin açıklamada bulundu.

(DHA
14 Aralık 2018 Cuma, 19:21

Rusya Devlet Başkanı Basın sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya'nın, Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri liderleri Vladimir Putin ve Donald Trump ile acil konularda görüşmek üzere diğer seviyelerde toplantılar arasında görüşmelere hazır olduğunu belirtti.

Peskov açıklamasında, "Bu toplantının hem Moskova hem de Washington için eşit derecede gerekli olduğunu biliyoruz. Elbette, böyle bir duruş, yargılama sürecinin seyrini ve Rusya Federasyonu devlet sınırının ihlal edenleri hakkında yürütülen soruşturmanın ihlali için bir dayanak teşkil edemez" dedi.

Basın sözcüsü açıklamalarında "Hem iki ülkemiz hem de stratejik güvenlik konuları ile ilgili acil konuların konuşulması için çeşitli düzeylerdeki diğer toplantıların yanı sıra en üst düzeyde ikili bir toplantıya hazırız" ifadelerini kullandı.

TRUMP, ŞARTINI AÇIKLAMIŞTI

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Rusya’nın Kerç Boğazı'nda esir aldığı Ukrayna askerlerini geri verdiği takdirde ABD Başkanı Donald Trump’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüşebileceğini söylemişti.

<haber-yatay:1157512,1156803,1155599,1168315>