ABD-İran arasında İHA krizi; Trump'tan yeni açıklama

ABD Başkanı Donald Trump, İran'ın ABD’ye ait İHA’yı düşürmesine ilişkin yaptığı açıklamada, ‘İran çok büyük bir hata yaptı’ ifadelerini kullandı. Trump, Beyaz Saray’da yaptığı toplantıda da gazetecilerin ABD’nin yaşanan olaya karşı cevabının ne olacağı yönündeki soruya ise, “Bunu öğreneceksiniz, açıkçası bu konu hakkında çok konuşmayacağız. Öğreneceksiniz” yanıtını verdi.
Yayınlanma tarihi: 20 Haziran 2019 Perşembe, 17:39

[Haber görseli]

ABD Başkanı Donald Trump, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile Başkanlık Ofisi Beyaz Saray’ın Oval Ofisi’nde bir araya geldi. Görüşme esnasında basının sorularını yanıtlayan Trump, İran ile yaşadıkları İnsansız Hava Aracı (İHA) krizi hakkında açıklamalarda bulundu.

İran’ın, ABD’ye ait olan İHA’yı düşürmesinin çok büyük bir hata olduğunu yineleyen Trump, “Bu drone açık bir şekilde uluslararası sulardaydı, bunu tamamen belgeledik. Bunu bilimsel olarak belgeledik sadece söz olarak değil” dedi.

''İRAN'A CEVABIMIZI ÖĞRENECEKSİNİZ''

Trump gazetecilerin ABD’nin yaşanan olaya karşı cevabının ne olacağı yönündeki soruya ise, “Bunu öğreneceksiniz, açıkçası bu konu hakkında çok konuşmayacağız. Öğreneceksiniz” dedi.

İran Devrim Muhafızları Ordusu Hava-Uzay Kuvvetleri, ülkenin güneyindeki Hürmüzgan eyaletinde ABD Hava Kuvvetleri'ne ait insansız hava aracını (İHA) düşürdüğünü duyurmuştu.

Trump, İran'dan gelen açıklamanın ardından sosyal medya hesabından ‘İran çok büyük bir hata yaptı’ paylaşımında bulunmuştu.

A+ A-