Kapat
A+ A-

Nota sonrası İran'dan Erdoğan'a 'gelme' mesajı

İran Meclisi Araştırma Komisyonu Başkanı Muhammed Mehdi Zahidi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Nisan ayında İran'a yapacağı ziyaretinin ertelenmesini istedi. Konuyla ilgili başka bir gelişmeye göre eğer Erdoğan ziyareti iptal etmezse konu İran meclisine taşınacak.
Yayınlanma tarihi: 30 Mart 2015 Pazartesi, 12:02

[Haber görseli]

Muhammed Mehdi Zahidi, Erdoğan'ın "İran bölgeyi domine etme çabası içinde. Yemen, Suriye ve Irak'ta ne gücü varsa çekmesi lazım" sözlerine tepki olarak ,"Erdoğan, önce İran konusundaki tutumundan geri adım atmalı daha sonra Tahran'a gelmeli" diye konuştu.

İran'dan Türkiye'ye nota

İran meclisinin resmi internet sitesi ICANA'ya konuşan Zahidi, "Erdoğan'ın sözleri dostça olamamakla birlikte bölgedeki gerginliği de tırmandıracaktır. Bu sebepten dolayı ziyaretin ertelenmesi daha uygun olur" değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan'dan Yemen Yorumu

İPTAL OLMAZSA KONUYU MECLİSE TAŞIYACAĞIZ

İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu üyesi İsmail Kevseri de İran Dışişleri Bakanlığı'na çağrıda bulunarak Erdoğan'ın İran ziyaretinin iptal edilmesini talep etti.

İran'ın yarı resmi Fars haber Ajansı'na konuşan Kevseri, Dışişleri Bakanlığı'nın buna kayıtsız kalması durumunda konuyu meclis gündemine taşıyacaklarını kaydetti.

Kevseri, "Erdoğan yersiz ifade kullanıyorsa bunun karşılık bulacağını anlamalı" ifadesini kullandı.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Recep Tayyip Erdoğan

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler