Suriye'de pazar yerine saldırı: Çok sayıda ölü var

Suriye'de rejim güçlerine ait bir uçak, başkent Şam'da muhaliflerin kontrolünde olan bölgedeki bir pazar yerine hava saldırısı düzenledi. Saldırı sonucu çoğu sivil en az 82 kişi hayatını kaybetti, 200'den fazla da yaralı var.
Yayınlanma tarihi: 16 Ağustos 2015 Pazar, 20:49

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, muhaliflerin kontrolünde bulunan Doğu Guta bölgesindeki Duma'da kalabalık bir pazar yerine düzenlenen saldırıda en az 82 kişinin öldüğünü, 200'den fazla yaralı olduğunu duyurdu.

Suriye'de pazar yerine saldırı: Çok sayıda ölü var - FOTO GALERİ

AFP'nin haberine göre; Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü Direktörü Rami Abdülrahman, "Duma'nın merkezinde rejim güçleri bir pazar yerine en az altı hava saldırısı gerçekleştirdi" dedi. Abdülrahman, "ilk saldırının ardından yöre sakinlerinin yaralılara yardım için bölgeye gittiğini, tam o sırada diğer saldırıların yaşandığını" söyledi.

Mazen El Şami adıyla anılan Dumalı bir aktivist, Associated Press haber ajansına Skype üzerinden yaptığı açıklamada, "Durumun katastrofik olduğunu" söylerken, ambulanslar yetmediği için yaralıların özel araçlarla hastanelere taşındığını ve hastanelerin de dolduğunu aktardı. El Şami, cami hoparlörlerinden kan bağışı için çağrı yapıldığını da sözlerine ekledi.

A+ A-