Kapat
A+ A-

Otopsi raporu açıklandı: Putin'in eski yardımcısı bakın neden ölmüş?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in geçen yıl ABD'de bir otel odasında ölü bulunan eski yardımcısı Mihail Lesin'in otopsi raporu açıklandı. Rapora göre; Lesin, kafasına aldığı keskin olmayan bir cisim darbesiyle hayatını kaybetti.
Yayınlanma tarihi: 11 Mart 2016 Cuma, 08:32

[Haber görseli]

Washington DC Adli Baştabibi, otopsi sonrası yaptığı açıklamada, Lesin'in boynunda, gövdesinde, kol ve bacaklarında darbeler olduğunu söylemişti.

Basın Bakanlığı görevinde bulunan ve bir dönem Gazprom-Media Holding'in başında olan Lesin'in ölümünün ardından Rus medyasında aile üyelerine atfedilen ifadeler yer almış; ailesi Lesin'in kalp krizi sonucu öldüğünü öne sürmüştü.

BBC'nin haberine göre; 2014 yılında Mississippi Senatörü Roger Wicker, Lesin'in servetine ilişkin soruşturma çağrısında bulunmuştu.

Senatör Wicker, Lesin'in devlet görevinden ayrıldıktan sonra Los Angeles'ta ailesi için 28 milyon dolarlık gayrimenkûl satın aldığını söylemişti.

Wicker, bir devlet memurunun bu denli pahalı bir gayrimenkulü satın almasının şüpheli olduğunu belirterek, satın alma işleminde AB tarafından kara listeye alınan şahıs ya da kurumların dahli olabileceği şüphesini dile getirmiş.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler