Aslı Erdoğan'a bir destek de Almanya'dan

Özgür Gündem gazetesine düzenlenen baskında gözaltına alındıktan sonra tutuklanan yazar Aslı Erdoğan'a Almanya'dan destek geldi. Alman yazar ve sanatçılar bir açık mektupla Erdoğan'ın serbest bırakılmasını talep etti.
Yayınlanma tarihi: 28 Ağustos 2016 Pazar, 16:40

[Haber görseli]Özgür Gündem gazetesine yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve "silahlı terör örgütü üyeliğinden" tutuklanan KaraKarga dergisi yazarı ve Özgür Gündem Gazetesi’nin Yayın Danışma Kurulu üyesi yazar Aslı Erdoğan'a Almanya'dan destek geldi.

"ASLI ERDOĞAN'I GERİ İSTİYORUZ"

Deutsche Welle'nin haberine göre Köln merkezli Kültür Forumu ve ünlü Alman gazeteci-yazar Günter Wallraff, çok sayıda Avrupalı kültür kuruluşu ve yazarla birlikte bir açık mektup yazarak Aslı Erdoğan'ın serbest bırakılmasını talep etti. Mektupta, "Aslı Erdoğan’ı geri istiyoruz. Graz’da, Viyana’da, Genevre’de, Zürih’te, Almanya’nın ve dünyanın her yerinde onun özgür bir kişi olarak gezebileceği, okunabileceği ve konuşabileceği koşullarda geri istiyoruz. Bizler Aslı Erdoğan’ın yazdıklarını okumak, söylediklerini bilmek istiyoruz” ifadeleri yer aldı. Mektupta, yazar için başlatılan "Yazı Nöbeti" ile de dayanışma içinde olunduğu belirtildi.

Kılıçdaroğlu: Aslı Erdoğan'ın tutuklanması doğru değil

Milletvekilleri Aslı Erdoğan için nöbette

‘Aslı Erdoğan içerideyse hiçbirimiz dışarıda değiliz'

Aslı Erdoğan cezaevini Cumhuriyet'e anlattı: İdrarlı yatakta 6 gün 6 gece

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ