Suriye'de 5 patlama: 48 ölü, 52 yaralı

Suriye'nin Tartus, Humus, Haseke ve al Saboura bölgelerinde yapılan patlamaların sonucunda 48 kişi yaşamını yitirdi, 52 kişi yaralandı. İlk patlamanın yaşandığı Tartus'ta Rus donanması da yer alıyor. Ölü ve yaralı sayısının artması bekleniyor.
Yayınlanma tarihi: 5 Eylül 2016 Pazartesi, 10:06

[Haber görseli]

Fotoğraf: Twitter'dan

Suriye'den ilk patlama haberi Rus donanmasına da ev sahipliği yapan Suriye’nin Tartus kentinden geldi. Kentin girişindeki Arzuna Köprüsü çevresinde çifte patlama yaşandı. Arka arkaya gerçekleşen iki patlamada, yapılan açıklamalara göre 35 kişi yaşamını yitirdi ve 45 kişi yaralandı.

İlk patlamanın arabaya yerleştirilen bir bombanın patlatılması sebebiyle olduğu söylendi. İkinci patlama da kurtarma ekiplerinin gelmesinden sonra kendini patlatan intihar bombacısı tarafından yapıldı.

HUMUS'TA 4 ÖLÜ, 7 YARALI

SANA'nın haberine göre, Tartus'un yanı sıra başkent Şam'ın kırsalınde ve Humus'ta da patlamalar meydana geldi. Humus bölgesinde ise Bab Tadmur'un girişinde bir arabanın patladığıldığı bildirdi.
Yapılan açıklamalarda henüz kayıtlı olarak 4 ölü ve 7 yaralı olduğu söylendi.

HASEKE'DE 8 ÖLÜ

Çok fazla saldırıya uğrayan bir başka şehir olan Haseke'de yapılan patlamada da 8 kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı.

Son olarak, al Saboura'da da Şam-Beyrut yoluna çıkan otoyolda patlama olduğu söylendi. Bu patlamada henüz 1 ölü ve 3 yaralı olduğu söylendi.

Yapılan saldırıları, IŞİD üstelendiğini açıkladı.

[Haber görseli]

A+ A-