Kapat
A+ A-

AFP: İsrail Batı Şeria'ya asker sevkiyatına başladı

Hamas lideri İsmail Haniye'nin, İsrail'e yeni bir intifada çağrısında bulunmasının ardından İsraiL'den karşı hamle geldi. AFP haber ajansı İsrail ordusunun Batı Şeria'ya asker sevkiyatında bulunduğunu duyurdu.
Yayınlanma tarihi: 07 Aralık 2017 Perşembe, 12:16

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD'nin yanı sıra birçok ülkenin büyükelçiliklerini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıyacağını iddia etti. Netanyahu, İsrail'in Kudüs'ü başkent olarak kabul etmek isteyen birçok ülke ile irtibatta olduğunu söyledi. Öte yandan Hamas lideri İsmail Haniye, İsrail'e yeni bir intifada çağrısında bulundu. AFP haber ajansı ise İsrail ordusunun Batı Şeria'ya asker sevkiyatında bulunduğunu duyurdu.

 ABD Başkanı Donald Trump dün akşam ABD'nin İsrail'in başkenti olarak Kudüs'ü tanıdığını açıklamıştı. İsrail Başbakanı Netanyahu, ABD'nin adımından sonra çok sayıda ülkenin de benzer adım atarak Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağını iddia etti.

 Hamas lideri İsmail Haniye ise İsrail'e karşı yeni bir intifada çağrısı geldi. Haniye'in açıklamasında, "Siyonist düşman karşısında yeni bir intifada başlatmak zorundayız" ifadesini kullandı.

 BATI ŞERİA'YA ASKER SEVKİYATI

 AFP haber ajansı, İsrail ordusunun Batı Şeria'ya asker sevkiyatı yaptığını duyurdu. İsrail ordusunda yapılan açıklamada, "Yapılan askeri durum analizine göre, Batı Şeria bölgesine çok sayıda tabur sevk edilmesi kararı alındı" ifadesi yer aldı.

 Hamas lideri Haniye'den "yeni intifada" çağrısı

 

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler